Postel do malé ložnice: kterou si vybrat?

09.10.2020

Malý prostor ložnice není překážkou pro uspořádání stylového a pohodlného místa k odpočinku a spánku. Základem úspěchu je dokonalé zaplánování prostoru a určení toho, co skutečně potřebujeme.

Nejdůležitější rozhodnutí se týká výběru postele. Neuděláme jej bez zohlednění podmínek, které máme v místnosti určené pro ložnici.

Postele, rošty a čela postelí - Baumax.cz

Jakou vybrat velikost postele do ložnice?

 

Klasické manželské postele jsou 160 x 200 cm. K této šířce by měl být přidán prostor na dva noční stolky. Ponechání si přibližně 60 cm prostoru na obou stranách je dostatečné pro pohodlný přístup k posteli.

Důležité je také uspořádání jednotlivých kusů nábytku. Není vhodné umístit postel příliš blízko radiátoru nebo okna. Neměla by rovněž blokovat dveře do ložnice a svobodné otevíraní šatní skříně nebo komody. Tomuto problému se vyhneme výběrem šatní skříně s posuvnými dveřmi.

Několik drahocenných centimetrů můžeme ušetřit výběrem menší šířky postele. Manželské postele se také vyrábějí v provedení 140 cm x 200 cm v minimalistickém stylu bez masivního čela.

Čalouněné postele - Baumax.cz

Čalouněné čelo postele - módní trend pro malou ložnici

 

Velmi módním trendem je použití čalouněných čel. Je to krásné a praktické řešení. Umožňuje vám pohodlně odpočívat při sezení a chrání zeď před znečištěním. Čelo postele nebude mít nepříznivý vliv na vzhled ložnice, pokud nepřesahuje postel a neliší se stylem od zbytku aranžmá. Použití látek s krátkým vlasem jako: velur, žinylka nebo samet může prostor opticky zvětšit. Sametová struktura dodává celé místnosti lehkost a útulnost.

Při uspořádání jakékoli Čalouněné panely lze použít nejen v ložnici. Mohou být zajímavým dekorativním prvkem v dalších místnostech: dětském pokoji, předsíni, obývacím pokoji. Budou skvělou volbou na místech, kde se často opíráme a potřebujeme ochránit zeď.

Nábytek do ložnice -Baumax.cz

Jak vizuálně zvětšit ložnici?

 

V malé místnosti můžeme použít osvědčené triky pro její optické zvětšení. V případě ložnice bude určitě fungovat postel na nožičkách s dřevěnou nebo kovovou konstrukcí bez čalounění. Takové modely vypadají lehčí, jemnější a nezatěžují interiér. Použití jednotných barev v celé místnosti bude fungovat podobně. Jedna světlá barva: bílá, ecru nebo světlá šedá použitá u veškerého vybavení: od podlahy, přes barvu stěn, nábytku a textilií stírá hranice, díky čemu vizuálně získáme více prostoru. Případně jedna stěna ve velmi intenzivní barvě nebo pokrytá tapetou s decentně opakujícím se vzorem poskytne podobný efekt.

 

Pohodlná matrace do malé ložnice

 

Nejdůležitější vlastností postele do ložnice je její pohodlí. I ta nejkrásnější nebude fungovat, pokud nám neposkytne pohodlí a komfort při spánku. Proto je lepší koupit rám postele a odděleně matraci. To umožní individuální přizpůsobení matrace našim potřebám a preferencím. Na trhu jsou k dispozici matrace pro páry, které kombinují dva různé stupně tvrdosti, a dokonce i takové, u kterých je v jednom modelu obsaženo až sedm měkkých zón pro lepší podporu páteře a vyšší uživatelský komfort.

Výběr správné matrace by neměl být problém, protože v nabídce jsou k dispozici ve všech velikostech používaných ve standardních postelích.

 

 

Zpět