Ložnice s čalouněným lůžkem v hlavní roli

04.08.2020

„Luxus musí být pohodlný, jinak to není luxus,“ prohlásila Coco Chanel a čalouněné postele tuto maximu splňuji/uplatnila. Pokud hledáme pohodlí a elegantní vzhled, čalouněná postel lůžko je tu nejlepší volbou/řešením.

Ložnice je důležitá místnost. Strávíme v ní hodně času a spánek má obrovský vliv na naše zdraví. Proč stojí za to vybrat čalouněnou postel?

Čalouněné postele - Baumax
 

Důvodů je několik:

  • ·    Velikost

Čalouněná postel je opravdu velká a pohodlná. Je těžké najít postel menší než 160 cm širokou a 200 cm dlouhou, to však také znamená, že čalouněné postele jsou vhodné pro větší ložnice. V menší místnosti mohou přitlačit prostor, ztížit průchod a přistup k ostatnímu nábytku – leda že do ložnice dáme pouze postel a nic jiného.


 

  • ·    Pohodlí

Velkou výhodou je také velikost postele do ložnice. Určitě nám nebude chybět dostatek místa, i když jí sdílíme s manželem. Lidé, kteří večer čtou nebo používají notebook, ocení měkké opěrky hlavy, na kterých  mohou se pohodlně opřít. Důležitá je výška postele, která usnadňuje vstávání a spaní. Velkou výhodou je matrace integrována do postelí. V některých modelech ovšem zcela chybí, jelikož horní část lůžka má náplň, která rovnou plní funkcí matraci. 


 

  • ·    Účelnost

Opěrka hlavy je nejen velmi pohodlná, ale také chrání zeď před nečistotami. Velký úložný prostor dokonale skrývá další přikrývky a polštáře. Čalouněná postel je kus nábytku, který nám bude sloužit po mnoho let a pořad bude vizuálně atraktivní. Tento typ postele je ceněn pro svůj jedinečný vzhled a bytelnost.

Postele, rošty a čela postelí - Baumax
 

  • ·    Dekorace

Rozhodně kolem čalouněné postele neprojdeme lhostejně. Není možné si jí nevšimnout. Neexistují totiž žádné další postele v tak intenzivních barvách, jako je růžová, lahvové zelená nebo tmavě modrá. Existují však také bílé, černé, tlumené béžové a šedé modely. Prošívané opěrky hlavy zvyšují přitažlivost a eleganci.


 

A co dělat, když máme čalouněnou postel, ale po několika letech používání se nám okouká? Pokud se postel osvědčila, není třeba jej vyměňovat. Můžete obnovit čalounění. Výměna čalounění se bude týkat pouze stran postele a opěrky hlavy, takže náklady na proměnu budou mnohem nižší než nákup nové postele. Můžete se také rozhodnout vyměnit čalounění pouze na opěrce hlavy. Jedná se o jednoduchý postup, který vám umožní zcela změnit design postele a dát jí úplně jiný vzhled, v závislosti na použitém materiálu. Stačí namísto jedné barvy zvolit látku s potiskem nebo se silnější strukturální vazbou.


 

Zpět