Jak zařídit single byt?

08.09.2020

Zdálo by se, že zařídit byt nebo garsonku pro jednu osobu je velmi jednoduché. Stačí se pouze řídit  svým vlastním vkusem a svými potřebami. Ovšem je riziko, že vytvoříme prostor, který není příliš funkční a vzhledově estetický, nebo že zapomeneme na nějaký důležitý prvek zařízení. Nalezení rovnováhy mezi módou, pohodlím a potřebami dané osoby může být komplikované.


Čalouněný nábytek - Baumax.cz

Jak spojit obývací pokoj s kuchyňským koutem?

Největší obtížností v malém bytě je soudržné uspořádání kuchyňského koutu s obývacím pokojem. Existuje několik osvědčených způsobů, jak tyto dvě zóny spojit.

Základem je hledání společných prvků.

Nejjednodušším trikem pro spojení a optické zvětšení prostoru je použití jednotné podlahy v celém bytě.

Dřevo je oblíbený dokončovací materiál, který se dodává v mnoha barvách. Zajistěte, aby všechny dřevěné prvky byly ve stejném odstínu. Je to také dobrý způsob sloučení různých prvků: kuchyňské pracovní desky ze stejného dřeva, jako jsou čela skříněk nebo stůl v obývací části.

Jednoduchým způsobem integrace prostoru je také použití  jiných materiálů místo tradičních kuchyňských obkladů. 

K tomu účelu jsou ideální betonové nebo kamenné dlaždice ve tvaru cihel. Jejich použití v kuchyni a opakovaně na zdi v obývacím pokoji dodá místnosti eleganci a styl. Motiv cihly se používá v mnoha stylech: od průmyslového po vintage nebo provensálský.

Pohovky - Baumax.cz
 

Gauč nebo pohovka? Co bude fungovat v malém bytě?

Důležitou místnosti v bytě je ložnice. Pokud je ale naším obytným prostorem jen jedna místnost, musíme si výběr pohovky do obývacího pokoje pečlivě promyslet. Měla by být vybavena funkcí na spaní a úložním prostorem pro ložní prádlo. Rozkládací pohovky jsou stejně praktické a pohodlné nejen pro sezení. Modely bez masivních područek v kompaktních velikostech lze snadno integrovat na malou plochu. Pokud máme obavy, že v případě návštěvy nebudeme mít dostatek místa na sezeni, je lepší si pořídit navíc křeslo nebo puf než zvolit velkou sedací soupravu.


 

Nevzdávejte se stolu!

Každý potřebuje místo, kde může v klidu pracovat nebo jíst. Řešení jsou různá a záleží hlavně na tvaru a velikosti bytu. Vhodnou pro umístění pracovního stolu je ložnice. Pokud máme pouze obývací pokoj s kuchyňským koutem, optimálním řešením bude stůl. Stůl je základním a zároveň multifunkčním kusem nábytku. Můžete jej využít jako další pracovní desku během vaření, jako místo pro práci nebo stravovaní. Nestojí za to vzdát se pohodlí o to víc, že stoly jsou užitečným a vizuálně efektivním doplňkem. Stačí přidat svíčku a čerstvé květiny a získáme navíc atraktivní výzdobu.

Jídelní a kuchyňské stoly mají růžné velikostí a tvary. Proto snadno můžeme najít stůl vhodný pro náš prostor a styl interiéru.

Obývací pokoj - Baumax.cz
 

Skříň pro speciální úkoly

 V malém bytě obvykle není dostatek místa pro uložení všech potřebných věcí. Prostorná skříň umístí vše potřebné a pomůže udržovat ve věcech pořádek. Je důležité správně rozdělit prostor uvnitř skříně: na část s tyčí, policemi a místo pro uložení obuvi a spodního prádla. U některých nabízených skříní si můžete dokoupit doplňkové koše, police a kontejnery se zásuvkami. Tímto způsobem můžete přizpůsobit skříň svým individuálním potřebám.

 

 

 

 

 

 

Zpět