Obklady a dlažba

 

Jak si správně vybrat obklady a dlažbu

Na trhu existuje mnoho druhů obkladů a dlažeb od těch nejlevnějších po velmi drahé, od těch nejmenších po velkoformátové v mnoha různých barevných kombinacích. Jak se v nich vyznat, aby jste si správně vybrali? Jak je po nákupu položit? Na všechny tyto věci Vám odpovíme v tomto textu.

Nejdůležitější, na co musíte při výběru pamatovat, je kam chcete obklady nebo dlažbu pokládat. Např. pokud jsou určeny pro balkón, musí být mrazuvzdorné. Když chcete položit dlažbu v koupelně, musí být odolná proti vlhkosti a nesmí být kluzká. Kromě estetiky je tedy důležitá i funkčnost.

Obklady bychom měli kupovat přímo v klasickém obchode, protože se mohou barvami mírně lišit od fotografií v internetovém obchodu.

Pokládání obkladů a dlažby

Na počátku musíte odstranit veškeré nečistoty a nerovnosti. Musíte mít jistotu, že je povrch správně připravený. V některých případech je nezbytné například vyrovnání stěn.

Dále si musíte připravit lepidlo. Lepidlo nanášejte na stěnu nebo podlahu zubovou stěrkou. Nejčastěji se používá stěrka s velikostí zubů 6 nebo 8, ale není to pravidlo.
Množství lepidla musí být všude stejné! I malý rozdíl v naneseném množství může způsobit to, že položená dlažba nebude rovná.

Na podlaze klademe dlaždice postupně vedle sebe a na stěně shora dolů. Správné pořadí je důležité kvůli tomu, abyste použili pouze tolik materiálu, kolik je nezbytné.

Po ukončení práce musíte počkat několik hodin dokud lepidlo neztuhne.

Pro vyplnění spár slouží spárovací hmota, která se nanáší gumovou stěrkou. Musíte také pamatovat na to, aby byla barva spárovací hmoty podobná barvě obkladů. V naší nabídce máme mnoho různých odstínů, ze kterých si každý vybere.