Tradiční velikonoční dekorace

Velikonoce jsou zvláštní čas, který je triumfem života a naděje. Ne nadarmo se Velikonoce slaví na prahu jara, kdy vše okolo znovu ožívá z dlouhého zimního spánku a začíná kvést. Je to čas spojený s velikonoční radostí, která se odráží i ve výzdobě vašeho domova.

Velikonoční dekorace umístěné nejen na svátečním stolem jsou plné velikonočních symbolů. Vyplatí se alespoň některé z nich poznat, aby se staly živou tradicí, a ne jen módním trendem interiérového designu.

 

 

Tradiční velikonoční dekorace na sváteční stůl

Svátky jsou obdobím, kdy se krásně nazdobený velikonoční stůl stává srdcem domácí výzdoby. Právě kolem něj se soustředí společenský život rodiny. Není divu, že jeho dokonalé výzdobě přikládáme tak velký význam. Bílý ubrus, velikonoční dekorace, barevná kraslice, beránek, barevné ubrousky, ozdobné svíčky a svícny, váza s jarními květinami - to jsou nejčastěji se opakující prvky výzdoby.

Při vytváření slavnostního aranžmá pro jídelní stoly nebo kuchyňské stoly se vyplatí vědět, jaký význam mají jednotlivé prvky obsažené v dekoracích a velikonočních ozdobách. Bohužel stále častěji v tomto ohledu sledujeme módu a zapomínáme na tradice. Nebo by Možná by stálo za to se vrátit k tradicím, pochopit je a předat mladé generaci.