Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Barva
Více
Potahová látka
Výška (cm)
Šířka (cm)
Hloubka (cm)
S možností spaní
Úložný prostor
Hledat

Sedací soupravy

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2    
15469,30 Kč / set 22099,00 Kč / set
Výprodej
18599,40 Kč / set 30999,00 Kč / set
Výprodej
1  2    
Nejlepší rohové sedací soupravy s funkcí  spaní

Nejlepší rohové sedací soupravy s funkcí spaní

31.01.2022

​Kvalita spánku je rozhodující proto, aby jste zahájili den v dobré náladě, plni energie a byli připraveni čelit všem náročným úkolům. Z těchto důvodů je tak důležité poskytnout v noci pohodlné místo...

Jak uspořádat pohovku s pufem v obývacím pokoji?

Jak uspořádat pohovku s pufem v obývacím pokoji?

27.10.2021

Pohovka je hlavním prvkem výzdoby obývacího pokoje, který mu dává specifický charakter a zároveň odděluje relaxační část, která je srdcem každého domova. Kromě toho se v malých bytech stává, že pohovka do obývacího pokoje slouží nejen k relaxaci, ale...

Sedací soupravy do moderního obývacího pokoje

Sedací soupravy do moderního obývacího pokoje

02.12.2021

Obývací pokoj zařízený pro relaxaci je místem, které se charakterizuje nejen moderním designem, ale také pohodlím, které nabízí všem členům domácnosti. Pozitivní atmosferu vytvářejí barvy, osvětlení, doplňky, ale především pohodlný a praktický nábytek...

Žhavý trend letošního podzimu: vínová pohovka do obývacího pokoje

Žhavý trend letošního podzimu: vínová pohovka do obývacího pokoje

16.10.2021

Podzimní trendy v interiérovém designu nám přinášejí mnoho zajímavých barevných kombinací, neobvyklých řešení a efektních doplňků. Nastal čas rozloučit se s jemnými pastely a zvolit barvu s charakterem. Absolutním hitem této sezóny je ušlechtilá vínová. O

Jak obnovit koženou sedací soupravu

Jak obnovit koženou sedací soupravu

27.08.2021

Kožený nábytek je považován za luxusnější výrobek oproti tradičním sedacím soupravám, čalouněných látkou. Předpokládá se, že kůže je mnohem pevnější materiál, odolný vůči skvrnám, a o něco snadněji se udržuje v čistotě. V některých situacích tento...

Levné sedací soupravy

 

Sedací souprava bývá často dominantním prvkem celého interiéru. Při výběru do obývacího pokoje či kanceláře se většinou pak pozastavíme právě nad jejím výběrem. Měla by splňovat svůj účel, esteticky ladit nejen k nábytku a v neposlední řadě musíme vzít v úvahu její vzhled i cenu. Poradíme vám, jak si vybrat nejen pěknou, ale i funkční sedačku.

Než koupíte sedačku, je dobré se zamyslet nad tím, k čemu budete sedačku používat. Dobře si promyslete, jestli bude součástí kanceláře nebo obývacího pokoje, jestli ji využijete k pracovnímu jednání, nebo chcete vykouzlit domácí pohodlí a relax.

 

 

Pro pohodlné sezení

Pro pohodlné sezení jsou vhodnější nižší a měkčí sedačky, pro intenzivní odpočinek nebo občasné přespání se naopak hodí tvrdší a vyšší rozkládací sedací soupravy, ze kterých se lépe vstává. Měli byste si také rozmyslet, zda na ni bude někdo denně spát a zdali chcete využít úložný prostor.

Důležité je znát rozměry sedačky a zvážit prostorové možnosti, abyste zjistili, zda se do dané místnosti sedačka skutečně pohodlně vejde. Kolem sedačky měl zůstat dostatečný prostor, aby vám nepřekážela.

Ať je vaším výběrem klasická nebo rohová sedačka nebo sedací souprava do U, vždy je důležité její umístění. V tomto případě platí zlaté pravidlo: "Nikdy ne zády ke dveřím". Sedačka by měla být naopak orientovaná tak, že z ní jdou dveře snadno vidět.

Sedací soupravu byste pak měli umístit tak, aby se z pohledu z ní do místnosti zdál okolní prostor co největší. To je důvod, proč se v malých prostorách sedací soupravy často umísťuje ke zdi či do rohu. Ve velkých multifunkčních místnostech, které slouží jako obývák, jídelna i kuchyň najdou uplatnění zase opravdu velké sedací soupravy, ty prostor zútulní, příjemně zaplní nebo i rozčlení.

Barva rohové sedačky by měla být zvolena podle toho, zda chcete aby byla středem zájmu každého příchozího nebo příjemně doplňovala interiér pokoje.

 

 

Sedací souprava do obývacího pokoje s funkcí lůžka – pro nečekanou návštěvu

Tento druh nábytku je bezpochyby velmi praktický, protože zajišťuje dodatečné místo na spaní. Nečekaná návštěva tak budou mít kde pohodlně přespat. Sedací souprava do obývacího pokoje s funkcí lůžka vám během dne zajistí místo pro relaxaci a v noci poslouží jako přistýlka, ale také jako další úložný prostor.

Baumax nabízí také levné sedací soupravy bez funkce lůžka. Jsou velmi pohodlné při každodenním používání, ale nemají dodatečnou rozkládací funkci. Osvědčí se proto v obývacím pokoji, který nemusí sloužit jako dodatečná ložnice.

Velikost a materiál sedací soupravy by měli podtrhnout váš osobitý styl, ať je rohová, rozkládací, je s funkcí spaní nebo bez funkce spaní.

Buďte připraveni na jakoukoli eventualitu!