Zahradní pavilony s moskytiérou

15.03.2021

 

Zahrada je jednou z výhod vlastnictví domu. Můžete tam relaxovat a trávit čas se svou rodinou. Aby byla zahrada pohodlná, funkční a estetické místo, měli byste ji vybavit několika prvky. Jedním z nich je zahradní pavilon, díky kterému bude relaxace venku ještě příjemnější. V dnešním článku vám poradíme, které modely vzít v úvahu při výběru.

Zahradní altány a pavilony - Baumax.cz

Módní zahradní nábytek

Zahradní architektura může mít mnoho podob. V závislosti na stylu, jakým chcete zahradu uspořádat, byste měli zvážit nákup vhodného nábytku. Pokud chcete, aby ve vašem exteriéru dominoval moderní styl, zvolte jednoduchý nábytek klasického tvaru. Perfektně do něj zapadnou dřevěné zahradní židle, bílý, skleněný stůl a kovový zahradní pavilon. Pokud jste milovníkem klasického nebo glamour stylu, vyberte si zahradní nábytek z ratanu a zahradní pavilon s moskytiérou. Celý exteriér by měl být doplněn pergolou s popínavými rostliny. V provensálském stylu budou skvěle fungovat houpací sítě, vzorované deky a barevné polštáře. Možností je spousta. Konečná volba závisí na vašich preferencích. Nejmódnější je jednotnost dekoru a originálního doplňku v podobě zahradního pavilonu.

Zahradní pavilon: typy pavilonů a jejich funkce

Pavilony a zahradní stany mají mnoho výhod. Bez ohledu na velikost vaší zahrady je můžete díky prosté montáži a demontáži umístit doslova kamkoliv a kdykoliv. Zahradní pavilon může mít různé velikosti, takže se vejde i do malé zahrady.

Zahradní pavilon může plnit několik funkcí. Je to nejen ozdoba zahrady, ale hlavně chrání před větrem, deštěm nebo sluncem. Z tohoto důvodu je nejlepším řešením zahradní pavilon s moskytiérou. Můžete do něj umístit zahradní nábytek, lehátka a dokonce i zahradní fontány. Vše záleží na jejich velikosti. V zahradním pavilonu můžete uspořádat večírek pro přátele nebo narozeninovou oslavu pro děti.

Zahradní pavilony mohou být dřevěné nebo kovové. Některé z nich připomínají zahradní domky - počet oken závisí na jejich velikosti. Nejpohodlnějším řešením je pavilon s moskytiérou - boční stěny lze kdykoliv uvázat nebo připevnit.

Zahradní altány a pavilony - Baumax.cz

Podívejte se na doporučované pavilony

Obchod BauMax nabízí různé modely vysoce kvalitních pavilonů od důvěryhodných dodavatelů. Na základě pozitivní zpětné vazby od zákazníků a našich vlastních zkušeností doporučujeme dva modely, které si můžete domů objednat kurýrem.

Zahradní pavilon 3x4m x 2,75m v béžové barvě je u nás k dispozici za akční cenu 629,00 Kč. Navíc si ho můžete pořídit i na splátky! Rám pavilonu je kovový, konstrukce má obdélníkový tvar a střecha je vyrobená ze syntetické látky.

Tento model nabízí skvělou ochranu proti slunci nebo listím padajícím ze stromů. Síť proti komárům je zatahovací a rozdělená na šest bočnic. Můžete je všechny zatáhnout, abyste se chránili před větrem nebo UV paprsky, nebo jen před některými z nich. Stěny a střecha jsou vyrobeny z polyesteru, který se snadno udržuje v čistotě. Rám pavilonu má práškově lakované trubky o průměru 3,5 cm. Sada obsahuje moskytiéru se suchým zipem, šrouby a kotvy.

Zahradní kulatý pavilon 3x3,5 m v šedé barvě. Tento krásný model si u nás můžete pořídit za 4099,00 Kč. Kovový rám je práškově lakovaný a dokonale hladký. Je to skvělá ochrana proti slunci a větru. Díky svému neobvyklému tvaru lze ho použít také jako přístřešek nad dětský bazén. Moskytiéra se nenahřívá a snadno se čistí. Rám pavilonu má decentní zdobení, na které můžete dat popínavé rostliny nebo vinnou révu

Z čeho je vyroben zahradní pavilon

Zahradní pavilony jsou nejčastěji vyrobeny ze syntetického materiálu. Některé typy jsou odolné proti dešti, takže je nemusíte přes noc skládat. Voděodolné modely jsou vyrobeny z impregnované látky - nejčastěji polyesteru.

Opláštění úspěšně chrání před sluncem a větrem. Nejčastěji jsou opláštění a bočnice  upevněny na rámu z kovových, plastových nebo dřevěných trubek.

Zahradní pavilon s moskytiérou montáž

Montáž zahradního pavilonu není složitá. Většina modelů má navíc návod na instalaci od výrobce. Většinu pavilonu zvládnete postavit sami. Jen v případě větších pavilonů bude zapotřebí pomoc další osoby. Stojí za to využít pomoc další osoby.

Ne všechny zahradní pavilony jsou voděodolné, takže některé z nich je potřeba na noc rozložit. Pokud je váš pavilon vyroben z nepromokavého materiálu, nemusíte ho nijak chránit.

Aby zahradní pavilon byl pro uživatele plně bezpečný, musí byt řádně ukotven.

Zahradní pavilon s moskytiérou: čištění a údržba

V případě potřeby lze zahradní stan snadno vyčistit. Síť proti komárům můžete snadno sundat a vyprat v pračce. Neměli byste ji však mechanicky sušit ani žehlit.

Pokud jde o rám - kovové lze otřít vlhkou houbou, dřevěný hadříkem s trochou mýdla. Dřevěný rám je také dobré čas od času impregnovat olejovým voskem, který chrání povrch před vlhkostí.

Zahradní pavilon dokáže výrazně zlepšit kvalitu relaxace na čerstvém vzduchu. Podle vlastních preferencí se můžete chránit před sluncem nebo naopak si užívat slunce na lehátku chráněném moskytiérou. Pavilony také umožňují organizovat zahradní party a setkání s přáteli. Díky stříšce se nemusíte obávat padání listí do jídla nebo rušivých poryvů větru. Pokud se rozhodnete koupit voděodolný model, můžete relaxovat na zahradě, i když prší.

Zahradní pavilon dokáže ovlivnit výsledný vzhled zahrady, proto byste si měli vybrat variantu, která dokonale zapadne do stylu vaší zahrady. Seznamte se s nabídkou zahradních pavilonu v obchodě BauMax. Pokud potřebujete další radu – neváhejte nás kontaktovat.

Zpět