Závěsy do obývacího pokoje 2022. Jaké vybrat?

10.11.2022

Nic nezvýrazní charakter interiéru tak atraktivně, jako vzdušné záclony a závěsy. Přestože při zařizování obývacích pokojů nejčastěji věnujeme pozornost nábytku, jsou to pravě pečlivě vybrané doplňky, ozdoby a závěsy, které do něj navedou jedinečnou atmosféru. V této početné skupině dekorací a doplňků do obývacího pokoje zaujímají záclony a závěsy důležité místo. A přestože móda na okna bez záclon a závěsů v poslední době stálé roste, věříme, že stylové závěsy do obývacího pokoje jsou základem atraktivního aranžmá. Jak vybrat záclony a závěsy, které se hodí stylem do místnosti, jaké barvy ale i materiály si vybrat, pokud chcete v místnosti vytvořit efektní aranžmá a navést příjemnou atmosféru?

Při výběru závěsů se vyplatí sledovat aktuální trendy v interiérovém designu a hledat vzory, jaké si bytový designéři v daném ročním období nejvíce cení. Koneckonců, elegantní záclony a závěsy bývají klíčem pro vytvoření designového interiéru. Jste zvědaví, jaké trendy v dekoraci oken vládnou tento podzim? Podívejte se, jaké barvy, materiály ale i vzory vládnou pro dekoraci oken v roce 2022!

Pohovky- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Módní závěsy v roce 2022 – vzdušné a lehké versus těžké a tmavé

2. Hotové závěsy nebo závěsy metráž?

3. Závěsy do interiéru ve skandinávském stylu

4. Moderní obývací pokoj a nejmódnější okenní dekorace

5. Stylové vintage závěsy

6.  Módní závěsy do boho interiérů v zemitých tónech a sytých odstínech

7. Těžké a zatemňující závěsy

8. Módní okna v roce 2022 - světlá a odkrytá

9. Módní rolety v roce 2022 - římské nebo plisované rolety jako alternativa ke klasickým závěsůmMódní závěsy v roce 2022 – vzdušné a lehké versus těžké a tmavé

Zajímá vás, zda jsou záclony a závěsy stále v módě? Vyplatí se je použít v uspořádání obývacího pokoje? Nebo je možná lepší se jich vzdát ve prospěch rolet či žaluzií? Velká svoboda v interiérovém stylingu znamená, že si každý vybere, co mu vyhovuje nejvíce, ale je třeba zdůraznit, že záclony a závěsy jsou stále žádaným prvkem vybavení interiérového designu. Je to nadčasové řešení, a způsob, jak ozdobit okno, vybudovat a dotvořit zvolený styl, ve kterém je místnost zařízena. Závěsy interiér zútulní a v případě jejich použití do ložnice navíc dodají pocit soukromí a intimity. Jaké okenní dekorace v roce 2022 se těší největší popularitě? Jaké materiály vládnou na veletrzích bytového designu? Za prvé, jednoduché a jemné vzory. Řešení, která nepohlcují světlo, prostor opticky zvětší a interiér ještě více prosvětlí, jako modely z přírodních tkanin sahající od stropu až k zemi – dokonce často na ni volně padající.

Nábytek- Baumax.cz

Hotové závěsy nebo závěsy metráž?

Výběr závěsu z množství dostupných na trhu je prostě ohromující. V nabídce našeho obchodu BauMax naleznete jak lehké a vzdušné modely z voálu, šifonu nebo tylu, tak přírodní závěsy ze lnu nebo bavlny, ale také ty z veluru a sametu, jaké se hodí do elegantních a stylových interiérů. Vybírat můžeme mezi klasickými hotovými modely a metrážovými závěsy.

Jak vybrat ty správné? Při výběru se vyplatí řídit se stylem obývacího pokoje. Záclony a závěsy mají zdůraznit charakter místnosti a krásně ji ozdobit. V případě, že je tedy hotová sada vyhovující pro vaše potřeby, můžete ji s úspěchem použít. Pokud však máte rádi neobvyklá řešení, budou vhodnější metrážové záclony a závěsy. Jejich výběr je mnohem větší, ale i možnost individuální úpravy.

Závěsy do interiéru ve skandinávském stylu

V malém skandinávském obývacím pokoji budou nejlépe fungovat závěsy světlé a hladké, bez vzorů, které doplní jemná bílá záclona. Díky nim bude interiér vypadat prostornější a světlejší. Skandinávský styl miluje bílou, béžovou a šedou, proto budete vybírat mezi těmito barvami. Ovšem důležitá je nejen barva, ale také materiál pro záclony. Vyplatí se sledovat nejnovější trendy. Co se týče skandinávského stylu, zde by měly vládnout přírodní bavlněné tkaniny, ale i světlé tyly. Záclony z tylu budou vypadat velmi vzdušně a efektně.

Nábytek- Baumax.cz

Moderní obývací pokoj a nejmódnější okenní dekorace

Módní, moderní interiéry vyžadují minimalistické závěsy v jednotné barvě. Perfektní volbou do moderního obývacího pokoje budou módní závěsy v ušlechtilé černé barvě. Šedé nebo bílé závěsy z přírodních materiálů dodají místnosti eleganci. Závěsy v zemitých odstínech a bílé záclony zase zútulní obývací pokoj v klasickém aranžmá.

Stylové vintage závěsy

Hledáte inspiraci a nevšední způsob, jak zařídit svůj obývací pokoj ve vintage stylu? Tuto sezónu volte designové závěsy s květinovými vzory, navíc nařasené nebo sebrané sponami do stran. Novinkou na trhu jsou závěsy zakončené několika řadami volánů, tento typ se skvěle hodí do obýváků ve vintage, ale i retro a boho aranžmá. Závěsy do vintage pokoje vyžadují také vhodný materiál.  Ideální zde bude vypadat těžká, silná bavlna, velur a samet.

Módní závěsy do boho interiérů v zemitých tónech a sytých odstínech

Přestože intenzivní odstíny závěsů stále nacházejí své obdivovatele, v roce 2022 se pro boho aranžmá vyplatí zvolit tlumené zemité tóny a jemné záclony To znamená, že dobrou volbou budou různé odstíny hnědé, béžové nebo tlumené zelené. Boho miluje přírodu a vše, co s ní souvisí, takže i závěsy z přírodních materiálů se budou ideálně hodit do jejich aranžmá. Světlé závěsy budou vždy dobrým řešením, které nepřitlačí prostor, ale krásně zdůrazní jeho stylizaci a upoutá pozornost.

Pohovky- Baumax.cz

Těžké a zatemňující závěsy

Obývací pokoj je místem, kde občas také potřebujeme trochu soukromí. Je to rovněž prostor, který by měl být teplý, útulný a napomáhající k relaxaci. Proto při jejich výběru stojí za zvážení takových, které budou husté a zcela zatemní interiér. Pamatujte, že zatemňovací závěsy nemusí být nutně tmavé. Díky moderním technologiím i s pomocí velmi světlé látky ve 100 % můžete zatemnit prostor obývacího pokoje. Záclona k nim bude efektním doplňkem.

Módní okna v roce 2022 - světlá a odkrytá

Módní, moderní okna v roce 2022 jsou i ty bez okenních dekorací. Pokud jste příznivci odkrytých oken a necítíte potřebu je zakrývat, můžete je nechat bez těchto doplňků. Takové odkryté okno bude perfektním pozadím pro vystavení doplňků. Můžete na parapet dát květiny, fotorámečky, ale i suvenýry z rodinných výletů. Všechny tyto doplňky se budou na okně atraktivně prezentovat, a záclona je zbytečně nepřikryje.

Mezi nejnovější trendy v roce 2022 patři minimalismus, který se řadí na první místo. Proto, pokud se rozhodnete pro toto řešení, zvolíte módní a trendy design pro vaše okna.  

Pohovky- Baumax.cz

Módní rolety v roce 2022 - římské nebo plisované rolety jako alternativa ke klasickým závěsům

Rolety, kromě závěsů, nabízejí rovněž skvělý způsob, jak ozdobit okna. Rolety do obývacích pokojů, denních pokojů, kuchyní nebo dětských pokojů, které jsou populární v roce 2022, jsou především klasické, rolovací nebo římské rolety, které tvoří základ moderního aranžmá.

Pokud vám záleží na módních řešeních, určitě věnujte pozornost římským roletám. Jedná se o nařasené a stohovací modely, které vypadají mimořádně stylově a elegantně. Podle potřeby lze římské rolety namontovat na stěnu nebo na okenní křídlo. Taková roleta v bíle barvě bude vypadat jako záclona. Ovšem barva římské rolety může být libovolná, nejlépe odpovídající celkovému uspořádání.

Pozornost si zaslouží rovněž plisované žaluzie, které stále častěji nahrazují ty rolované. Hlavní výhodou plisovaných žaluzií je, že umožňují, buď zcela zakrýt okno nebo jen jeho vybranou část, a to směrem nahoru i dolů. Na toto řešení se v nadcházejících sezónách jistě nezapomene.

Zveme vás k seznámení se se širokou nabídkou produktů našeho obchodu BauMax. Náš internetový obchod a kamenné obchody nabízí největší výběr záclon a závěsů na trhu. Najdete u nás jedinečné, atraktivní a originální látky, které se hodí pro každé aranžmá a interiér.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jaké vybrat osvětlení do ložnice?


Pokládka dekorativního kamene – betonové obklady imitace cihly


Módní stropní kazety – moderní uspořádání


 

Zpět