Jaké venkovní svítidlo s pohybovým senzorem je nejlepší?

06.08.2022

Osvětlení zahrady, osvětlení terasy nebo fasády budovy velmi pomáhá v běžném životě. Ve večerních hodinách usnadňuje pohyb a zvyšuje bezpečnost členů domácnosti. Venkovní lampy lze zakoupit jako modely se senzorem pohybu nebo se soumrakovým senzorem. Podívejte se, jakým způsobem taková venkovní světla s čidlem udělají z vaší zahrady ještě krásnější a příjemnější místo. Jaké výhody nabízí venkovní osvětlení s čidlem a zdali je vhodné jej použít i v jiných místech než jen u vchodu do domu? Pokud potřebujete zjistit, jaké bude venkovní osvětlení do domu a na zahradu nejlepší pro konkrétní situaci, a jaké typy osvětlení s senzorem pohybu si můžete pořídit, odpovědi najdete v článku níže.

řízení osvětlení

 


V tomto článku:

1. Co jsou venkovní svítidla s pohybovým čidlem?

2. Proč se vyplatí zvolit venkovní osvětlení s čidlem pohybu?

3. Jaké venkovní světlo s čidlem pohybu bude nejlepší pro vchodové dveře?

4. Jaké světlo s čidlem bude fungovat na soukromé zahradě?

5. Proč se vyplatí investovat do svítidel vybavených soumrakovým senzorem?

6. Jak dobře navrhnout osvětlení fasády?

7. Jak nainstalovat venkovní světla s čidlem na zahradu?


 

 

Co jsou venkovní svítidla s pohybovým čidlem?

Venkovní svítidla s pohybovým senzorem jsou osvětlení, která mají kromě žárovky i čidlo pohybu, díky kterému se svítidla automaticky rozsvěcují, tam kde senzor pohybu zachytí pohyb v jeho blízkosti. Venkovní svítidlo s vestavěným pohybovým senzorem je oblíbeným řešením nejen na fasády průmyslových budov, ale i pro instalaci na soukromých pozemcích. Venkovní světlo s čidlem je jedinečným produktem a rozhodně se vyplatí na něj podívat blíže.

Doba svícení venkovních lamp se senzory může být různá a většinou nebývají problémy s přizpůsobením doby svícení osobním preferencím uživatelů. U oblíbených produktů lze nastavit nejen dobu svícení, ale také intenzitu světla či jeho barvu.

Produkty vybaveny v senzor pohybu se často používaly ve výrobních halách v místech skladování zboží, kde bylo ruční rozsvícení a zhasínání světel zaměstnanci velmi problematické. Tento typ produktů dnes využíváme i v prostoru soukromých zahrad, na balkonech a terasách, ale i v interiéru domu či bytu. Jak se ukazuje, čidla je možné použít i na schodiště. Více inspirací a produktů naleznete v nabídce našeho internetového obchodu BauMax.

 

svítidla s čidlem

 

Proč se vyplatí zvolit venkovní osvětlení s čidlem pohybu?

Krásné lampy pro venkovní instalaci jsou prvky, umožňující nám chodit po zahradě a kolem domu i po setmění. Pohybový senzor, který je součástí lampy, je nesmírně užitečným prvkem. Jeho výhody oceníte obzvlášť při večerním návratu domů nebo během podzimu a zimy, kdy se venku brzy stmívá. V naší nabídce najdete ty nejkrásnější a nejpraktičtější venkovní svítidla s led žárovky. Pokud si pořídíte zdroje světla v led technologii, budete se moci přesvědčit, jaké výhody nabízejí. Mezi ty nejdůležitější patři větší úspora elektrické energie, delší životnost a větší účinnost. Jedinou nevýhodou je o něco vyšší cena.

V naší nabídce nechybí ani atraktivní svítidla se senzorem pohybu, u kterých si můžete dosah a rozsah zvolit dle potřeby. Takové venkovní světlo s čidlem je unikátní produkt. Umožňuje trávit čas na zahradě i za tmy, usnadňuje komunikaci tam, kde se prolínají zahradní cestičky a je neocenitelné pro příjezdové cesty. Senzor totiž reaguje okamžitě a rozsvítí světla. Tam kde je čidlo instalováno, poskytuje obyvatelům pocit bezpečí, a to nejen u vchodu do domu, ale i u vchodové cesty. Světlo je zároveň jedinečným, i když často podceňovaným prvkem aranžmá – s jeho pomocí můžete vytvořit originální zahradní uspořádání, rozsah a vzhled kterého okouzlí každého.

Venkovní led světlo s čidlem pohybu je produkt, který vám může výrazně usnadnit život. Takové nástěnné led či stropní led svítidlo se rozsvítí, když budete poblíž, osvětlí cestu, takže se snáze a bezpečněji dostanete ke vchodovým dveřím anebo k zahradnímu domku. Světlo, které bude reagovat na pohyb, se vám bude hodit rovněž ve chvíli, kdy budete chtít otevřít vchodové dveře - s jeho pomocí snadno otevřete zámek u dveří. Svítidlo pomůže i při parkování auta. Čidla auto snímají, následně se světlo na 5 sekund až pár minut rozsvítí, vše záleží od nastavené doby svícení a usnadní vám vjet do garáže či pod přístřešek. Senzor pohybu může mít různý rozsah snímání. Je potřeba vybírat tak, aby dosah čidla pohybu stačil pro všechny činnosti, jaké potřebujete udělat po večerním návratu domů.

Výhody použití svítidel vybavených senzory reagujícími na pohyb, jako je snadný ale i bezpečný pohyb v okolí domu, snadné parkování a vstup do domu, co je bezesporu neocenitelné. V našem obchodě můžete najít mnoho zajímavých produktů v této kategorii, a proto stojí za to se na naše zahradní svítidla podívat blíže.

 

LED svítidla s čidlem - plafony, nástěnná závěsná a stropní svítidla

 

Jaké venkovní světlo s čidlem pohybu bude nejlepší pro vchodové dveře?

Produkty s pohybovým senzorem mohou mít různé formy provedení, jako jsou závěsné lampy, a také nástěnné či stropní svítidla a osvětlovací sloupky. Existují i ​​moderní, ekologická řešení – solární lampy s čidly jsou stále oblíbenější.

U vchodových dveří stojí za to nainstalovat závěsné lampy nebo nástěnné lampy. Závěsný model je ideální variantou zejména v případě, kdy je nad vchodovými dveřmi malá stříška, anebo dveře se nacházejí ve výklenku. Závěsné svítidlo pak dokonale osvětlí dveře a prostor před nimi. Bude také dobré nainstalovat nástěnná svítidla. Tento prostor dobře osvětlí malé reflektory nebo LED reflektory nasměrované ke vchodu.

Na čelní stranu domu se neumisťují osvětlovací sloupky nebo stojací lampy, zejména ty malé, protože jejich dosah je obvykle příliš malý na to, aby dobře osvětlit dveře.

 

vhodný stupeň krytí pro zabezpečení svítidel na zahradě proti dešti

 

Jaké světlo s čidlem bude fungovat na soukromé zahradě?

Naopak v zahradním prostoru se budou skvěle hodit osvětlovací sloupky nebo stojací lampy z nerezové oceli. Jsou stále populárnější, zejména modely navržené v LED technologii nebo solární modely. LED osvětlení s pohybovým senzorem je jedinečný a ekonomický způsob, jak atraktivním způsobem osvětlit zahradu.

Na zahradu je dobré umístit lampy odolné vůči dešti, měnícím se teplotám a mechanickému poškození. V případě takových svítidel bude tedy vhodné vybrat odolné materiály vysoké kvality a dbát i na pečlivé zpracování při výrobě produktu. Svítidlo by mělo být pevné a těsné, jinak se může ve venkovních podmínkách rychle zničit.

 

nabídka BauMax – svítidla pro instalaci u vchodu do domu

 

Proč se vyplatí investovat do svítidel vybavených soumrakovým senzorem?

Díky vestavěnému pohybovému senzoru se světlo zapne, když někdo projde kolem. Existují však modely svítidel, které mají soumrakové senzory. Tento senzor zaznamená, když se venku setmí a automaticky aktivuje zahradní osvětlení. U takového výrobku je důležité, aby žárovky byly energeticky úsporné, protože budou svítit celou noc a po tuto dobu budou spotřebovávat elektřinu.

 

rychlé dodání vybraných svítidel do domácnosti a na zahradu

 

Jak dobře navrhnout osvětlení fasády?

Krásné a funkční světlo zlepšuje komfort života majitelům domu a umožňuje využívat zahradu i po setmění. Při návrhu světelných bodů je dobré zvážit, jaký úkol má světlo plnit - bude pouze dekorativním prvkem nebo bude plnit i praktickou funkci.

U vchodových dveří se vyplatí nainstalovat světlo, u kterého dosah dobře osvětlí vchod. Osvětlení dveřního křídla a zámku je totiž to nejdůležitější při večerním návratu domů. Je také dobré nasměrovat světlo tak, aby jeho dosah stačil i na cestu k domu a příjezdovou cestu.

 

svítidla s pohybovým čidlem

 

Jak nainstalovat venkovní světla s čidlem na zahradu?

Na zahradě si zase můžete pohrát s krásou světelných zdrojů a vytvořit na svém pozemku nevšední, světelná aranžmá. Zde se dobře osvědčí různé typy svítidel, a proto je možnost jejich aranžmá opravdu obrovská. Stejně tak, jako využití čidla.

Určitě se podívejte, co si pro vás v této kategorii připravil náš internetový obchod BauMax. Díky našim produktům nainstalujete atraktivní světlo do altánu, kůlny nebo do odpočinkové zóny na zahradě. Jedinečné barvy, vzory a typy osvětlení vám pomohou vybrat produkty, které odpovídají charakteru aranžmá tak, aby zdůraznily přirozenou krásu venkovního prostoru.

Nezapomeňte vybrat produkty určené pro venkovní použití. Výrobky, které mají příslušné atesty budou odolné a světlo instalované na zahradě bude mít dlouhou dobu svícení.

 


NECHTE SE INSPIROVAT!


Místo pro zahradní ohniště


Co na gril? 5 nápadů na jednoduchá a lahodná grilovaná jídla!


Uhlí nebo brikety? Které palivo pro grilování je lepší?


Zpět