Čas nehoní nás - hodiny do kuchyně, zjistěte, proč stojí za to je tam mít!

07.11.2022

Každá místnost v domě nebo bytě má různé funkce. Každý interiér má jiný účel, proto potřebuje vhodné vybavení, ale na to, abychom mohli zdůraznit jeho jedinečný charakter, budou potřeba ještě vhodné doplňky a dekorace. Nástěnné hodiny mohou být dokonalým dekorativním doplňkem, který vám poslouží nejen k tomu, aby měřil čas, ale i pro ozdobu místnosti, včetně té kuchyňské. Je to prvek vybavení, který rozhodně stojí za to mít v kuchyni. Hodiny ladící ke stylu uspořádání jsou skvělým řešením, jak aranžmá doplnit. Když vyberete zajímavý model, bude na ně vždy hezký pohled.

Přestože má každé zařízení ve vaší kuchyni jistě vestavěný digitální displej, na kterém můžete kontrolovat čas, vhodně zvolené nástěnné hodiny zapadnou do interiéru a jejich design poskytne jedinečnou a efektní dekoraci. Jak tedy vybrat nástěnné hodiny do kuchyně, které doplní její uspořádání? Jaké hodiny si vybrat, abychom sladili jejich vzhled ke stylu místnosti? Poradíme vám!

Kuchyňské linky- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Nástěnné hodiny do kuchyně – proč se vyplatí je tam umístit?

2. Jak vybrat závěsné hodiny na stěnu do kuchyně?

3. Kam zavěsit hodiny v kuchyni?

4. Kuchyňské hodiny – moderní nebo klasické?

5. Retro nástěnné hodiny

6. Dřevěné hodiny

7. Kovové hodiny do kuchyně

8. Porcelánové hodinyNástěnné hodiny do kuchyně – proč se vyplatí je tam umístit?

Nástěnné hodiny jsou užitečné v každém interiéru. Také v kuchyni mohou být velmi praktickým pomocníkem při vaření nebo pečení. Možnost podívat se na ciferník, který je na viditelném místě, usnadní kontrolu doby přípravy jídel.

Samozřejmě, že domácí spotřebiče, jako jsou trouby a mikrovlnné trouby, mají nyní displeje, které ukazují čas a mají dokonce i minutník. Možná si tedy říkáte, zda nástěnné hodiny do kuchyně vůbec potřebujete. Ale myslete na to, že hodiny nemusí být jen funkčním prvkem v kuchyni. Pokud jsou vhodně zvolené, stanou se krásnou dekorací zdůrazňující charakter tohoto interiéru. V závislosti na modelu mohou buď barevně ladit se zbytkem aranžmá nebo kontrastovat k němu a tvořit oživující prvek. Vyplatí se zvolit tento praktický doplněk, i když výběr hodin není vždy jednoduchý. Množství modelů dostupných na trhu může způsobit problémy s jejich výběrem.

Kuchyňské linky- Baumax.cz

Jak vybrat závěsné hodiny na stěnu do kuchyně?

Při výběru hodin do kuchyňského interiéru je třeba zvážit, zdali budou sloužit pouze k měření času nebo i jako dekorace, která ozdobí místnost. Nejčastěji jsou modely hodin vybíraných do kuchyně menší než ty do obývacích pokojů, ale není to podmínkou. Je to spíše individuální záležitost vkusu a potřeb dané místnosti. Proto v nabídce našeho obchodu najdete různorodé modely kuchyňských nástěnných hodin.

Velmi často je právě kuchyně středobodem celého domu, a proto v takovém místě lze použít i velké hodiny, obzvlášť když chcete zde mít efektní dekorativní doplněk. Obrovský výběr nástěnných hodin usnadňuje nalezení modelu, který bude nejlépe vyhovovat stylu vašeho interiéru a obohatí jeho vzhled.

Kam zavěsit hodiny v kuchyni?

Stojí za zvážení, kam zavěsit hodiny v kuchyni, aby je mít vždy na dohled, a zároveň jim umožnit plnit dekorativní funkci. Měly by být proto dobře viditelné z jakékoliv části kuchyně a umožňovat rychlou kontrolu času, a to jak při vaření, tak během posezení u stolu.

Nejčastěji voleným místem pro kuchyňské hodiny je prázdná stěna nad jídelním stolem. Vzhledem k velké ploše na tomto místě si můžete zavěsit hodiny různých tvarů a velikostí. Stěna nad pracovní deskou je také dobrým místem, zejména v aranžmá, kde jsou horní skříňky nahrazeny policemi nebo je zde prázdná zeď. Pokud je vaše kuchyně malá, stačí k její dekoraci jedny hodiny. Současným trendem v aranžmá, jak obývacího pokoje, ložnice, tak kuchyně, je umisťovat několik hodin vedle sebe. Je to velmi módní mít na stěně pár kousků nástěnných hodin.

Jelikož hodiny nejsou jen ozdobou, proto je dobré je umístit do takové výšky, aby byl čas dobře čitelný, abyste na ciferník stačili jen vzhlédnout. Samozřejmě nesmí viset příliš nízko, aby nepřekážely při každodenních činnostech v kuchyni.

Kuchyňské linky- Baumax.cz

Kuchyňské hodiny – moderní nebo klasické?

Hodiny by měly ladit s charakterem a stylem vaší kuchyně. Měly by tvořit jednotný celek s nábytkem a doplňky, které již v ní máte. Často se však může jednat o prvek, který váš interiér zcela změní a dodá mu jedinečný charakter.

Pokud máte rádi minimalismus a moderní aranžmá, vsaďte na moderní hodiny, které se vyznačují geometrickými tvary a decentními barvami. Není zde vhodné volit příliš zdobené modely. Můžete se rozhodnout pro velké hodiny s hladkým ciferníkem nebo dokonce bez číslic. Nástěnné hodiny ze dřeva v různých odstínech, či kombinované s kovem, se budou zase hodit do industriálních, loftových a skandinávských interiérů.

V klasické, tradičně zařízené kuchyni se dobře osvědčí modely například z postrašeného dřeva s římskými číslicemi nebo zajímavé nástěnné hodiny s kyvadlem. Vyplatí se také vybrat klasické hodiny s historií, které mají duši. Vnesou do vaší kuchyně eleganci a útulnou domácí atmosféru. Skvěle se budou hodit do místností zařízených v anglickém, retro nebo provensálském stylu. Nástěnné hodiny se starožitným mechanismem si najdou cestu i do moderních aranžmá, kde se v aranžmá minulost prolíná se současností.

Retro nástěnné hodiny

Chcete-li si vybrat hodiny do kuchyně v retro stylu, zvolte menší stylové hodiny v podobě kdysi módních porcelánových závěsných talířů. Vedle hodin lze dodatečně umístit teploměr a barometr. Pokud máte v interiéru spotřebiče v retro stylu, jako je digestoř či sporák, vybírejte retro modely v podobném designu, aby ladily s ostatními prvky v interiéru.

Podle potřeby si můžete do svého retro interiéru vybrat nástěnné kyvadlové nebo kukačkové hodiny. Velmi módní jsou také nádražní hodiny. Jejich jedinečný vzhled se osvědčí nejen v retro, ale i vintage stylu.

Dřevěné hodiny

Dřevěné hodiny se budou hodit do každého stylu interiéru, moderního, klasického, rustikálního, industriálního či vintage. Vše závisí na designu a barvách. Kombinace dřeva a kovu nebo černých čísel na dřevěném ciferníku dodá hodinám loftově-industriální vzhled. Tato kombinace udělá z hodin ve vaší kuchyni jedinečnou dekoraci. Dokonale bude vypadat v rustikálních aranžmá, kde byly použity přírodní dokončovací materiály.

Malé kuchyňské linky- Baumax.cz

Kovové hodiny do kuchyně

Decentní kovové hodiny budou vypadat perfektně v minimalistickém interiéru. Modely s drobnými vzory a decentními čísly krásně ozdobí interiér. Skvěle zde poslouží i hodiny, jejichž mechanismus bude mít například pozlacené nebo černé ručičky. Do industriálních kuchyní se vyplatí zvolit kovové hodiny v černé barvě. Módní budou i modely složené pouze z čísel bez ciferníku, či pouze s rámečky, které budou po umístění na cihlovou či betonovou zeď působit jedinečným dojmem.

Porcelánové hodiny

Kdo z vás si ještě pamatujete na stěny v kuchyni vaší maminky nebo babičky, které zdobily závěsné porcelánové talíře a hodiny? Současně je to to velmi módní art deco design. Porcelánové hodiny s bohatým zdobením promění každý interiér nejen v klasickém a retro stylu, ale oživí i moderní interiéry.

Hodiny- Baumax.cz

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jakou vybrat pracovní desku do kuchyně- světlou nebo tmavou?


Jaké stěny pro šedý kuchyňský nábytek?


Bílá kuchyně versus černá kuchyně


 

Zpět