Stůl nebo konferenční stolek - co je lepší do obývacího pokoje

14.07.2022

Zařídit obývací pokoj může být pro mnohé z nás docela oříšek, zvláště pokud místnost slouží pro vás jako obývák a jídelna zároveň. Obývací pokoj je místem pro oslavy významných událostí, svátků a místem pro odpočinek. Zde trávíme volný čas s rodinou a přijímáme hosty. Musí to být místo, které je prakticky a zároveň esteticky zařízené. Stojíte před otázkou, co bude pro váš obývací pokoj nejlepší? Ptáte se, co víc se bude hodit do moderních interiérů – konferenční stolek nebo klasický stůl? V tomto článku vám řekneme, co vzít v ohled při výběru nejlepšího řešení, ať už zvolíte jednu nebo druhou možnost!


V tomto článku:

1. Čím se liší konferenční stolek od stolu?

2. Konferenční stolek do obýváků v malých bytech

3. Bílé, skleněné nebo třeba moderní rozkládací konferenční stolky do obýváků?

4. Stůl do obývacích pokojů - výhody a nevýhody

5. Na co vzít ohled při výběru stolu

6. Konferenční stolek nebo stůl - co si vybrat

7. A co třeba kulatý kávový stolek - módní skleněné kávové stolkyČím se liší konferenční stolek od stolu?

Jak nízký konferenční stolek do obýváku, tak stůl mají mnoho společného. Právě u nich se stolujeme či přijímáme hosty. V čem je přesto tento nábytek jiný?

Konferenční stolek je obvykle mnohem nižší než stůl a výška konferenčního stolku se pohybuje od 43 do 60 cm. Deska stolku je většinou úzká a podlouhlá. Stále častěji jsou k dostání však oválné nebo hranaté modely s širokou deskou stolu. Klasické modely jsou často vybaveny speciálními mechanismy, které umožňují zvednout jeho výšku. Konferenční stolek je často obohacen o přídavnou polici pod stolní deskou. Přítomnost dalších polic nebo zásuvek pod deskou stolu vám umožní uložit malé předměty a bude funkční v každém obývacím pokoji. Před výběrem konferenčního stolku do obýváku si pečlivě změřte interiér, zejména vzdálenost mezi pohovkou a TV stolkem, aby vám stolek umožňoval volný pohyb v místnosti.

Stůl je větší a vyšší. Je minimálně 72 cm vysoký. Tento nábytkový prvek je často rozkládací, což je skvělé řešení při návštěvě hostů.

Konferenční stolek do obýváků v malých bytech

V prostorných interiérech se osvědčí mít konferenční stolek a stůl. V takových obývacích pokojích se nejčastěji nemusíte rozhodovat pro jeden z nich. Ale co když máte doma málo místa? Nábytek typu rozkládací konferenční stolek bude perfektním řešením. Je to ideální kompromis, protože denně zabírá málo místa, a když máte hosty, promění se v elegantní stůl, u kterého se pohodlně posadí více osob. Rozkládací konferenční stolek umožní zachovat funkčnost v obývacím pokoji. Pokud máte v pokoji rohovou sedací soupravu, pak bude koupě konferenčního stolku, který nahradí kávový stolek, perfektní volbou, protože výběrem konkrétního modelu přizpůsobíte jej dostupnému prostoru.

Bílé, skleněné nebo třeba moderní rozkládací konferenční stolky do obýváků?

Konferenční stolky do obývacího pokoje se budou hodit k interiérům zařízeným v různých stylech. Můžete si vybrat stolek v retro, klasickém nebo skandinávském stylu. V industriálních interiérech je nejlepší vybrat kombinaci dřeva a kovu s deskou např. v dekoru dub sonoma. Můžete také snadno najít bílé modely, ideální pro interiér v glamour stylu. Moderní modely s provedením ve vysokém lesku jsou zde velmi oblíbené. Najdete u nás multifunkční nábytek vybavený spodní policí nebo sloužící zároveň jako bar, což je praktické řešení do obývacích pokojů. Až budete hledat elegantní nábytek, který krásně zdůrazní charakter vašeho interiéru, volte skleněné modely.

Stůl do obývacích pokojů - výhody a nevýhody

Ne v každé domácnosti se najde místo pro jídelní kout a v takových případech by měl být stůl umístěn do denního pokoje. I když se jedná o velmi běžné řešení, má své výhody a nevýhody. Je to velmi univerzální kus nábytku. Můžete u něj večeřet, posedět s přáteli, hrát deskové hry, v případě potřeby pracovat a také děti si zde udělají domácí úkoly. Umístěny v obýváku poskytne komfort zejména během svátků nebo večírků, kdy potřebujete více místa pro celou rodinu. Každý se u něj pohodlně usadí, sní jídlo, aniž by musel držet talíř na klíně. Bohužel spolu se židlemi zabírá hodně místa. Pokud se za žádných okolností neobejdete beze stolu ve svém interiéru, i když nemáte na něj dostatek místa, můžete získat nezamýšlený, přitlačující efekt. Naštěstí se dnes stoly vyrábějí v množství typů a velikostí, takže snadno najdete jídelní stoly, židle do obývacího pokoje a sedací soupravy, které bude ideálně ladit do vašeho prostoru.

Na co vzít ohled při výběru stolu

Výběr vhodného stolu závisí především na vašem vkusu, velikosti a typu místnosti. Je důležité si upřesnit, zda jej chcete umístit do obýváku, jídelny nebo třeba chcete stůl a židle do kuchyně? Velký vliv na váš výběr má velikost prostoru, který máte k dispozici. Podle toho budete volit menší či větší model. Tento nábytek by měl také ladit s celkovým stylem aranžmá interiéru. Je to obzvlášť důležité, v případě obývacích pokojů, které jsou nejreprezentativnějšími místnostmi v domě. Proto byste měli vybrat materiál a velikost nábytku tak, aby tvořil jednotný celek s ostatními prvky vybavení. Správná velikost nábytku zajistí jeho funkčnost a vhodný materiál provedení umožní vytvořit v bytě či domě aranžmá ve vybraném stylu.

Konferenční stolek nebo stůl - co si vybrat

Je skvělé, pokud máte doma dostatek místa, aby se vám do prostoru vešli, jak funkční set stolu se židlemi, tak i konferenční či kávový stolek. Co když se však musíte rozhodnout pro jeden z nich?

Konferenční stolek je kus nábytku, který se bezpochyby vrací do obliby. Při výběru stolku je jednou z důležitých otázek materiál, z jakého by měl být vyroben. Volit můžete stolky z laminátu, dřeva, kovu a také skla. Kromě vzhledu konferenčního stolku je také neméně důležitá jeho funkčnost. Ideálně pokud má úložný prostor v podobě odkládací poličky nebo šuplíku, které se určitě budou hodit k odložení například časopisu či knihy. Je to také vhodné místo pro dálkové ovladače od TV a dalších zařízení, které nechcete ponechávat na desce konferenčního stolku. Konferenční stolek, který má vám sloužit k pohodlné relaxaci u kávy či setkání s přáteli, můžete umístit vedle pohodlné sedací soupravy – rohové sedací soupravy nebo pohovky. Děti si zde budou moci navíc hrát stolní hry nebo povečeřet.

Pokud máte velkou rodinu nebo pokud rádi často organizujete setkání s přáteli, stolní deska by měla mít příslušnou velikost. Nebo byste si měli vybrat rozkládací model. Během rodinných oslav a svátků u něj snadno usadíte všechny pozvané hosty. Stoly do obývacího pokoje vám každý den umožní pohodlně se najíst, pracovat nebo dělat s dětmi domácí úkoly.

Pokud se stále nemůžete rozhodnout, řešením může být rozkládací konferenční stolek, což je kombinace obou výše popasovaných řešení. Můžete měnit jeho výšku a šířku v závislosti na vašich potřebách. Můžete jej používat při slavnostním stolování v období svátků či rodinné oslavy a běžně jako konferenční stolek, u kterého trávíte na pohodlné pohovce čas s ostatními členy domácnosti.

A co třeba kulatý kávový stolek - módní skleněné kávové stolky

Když ani jedna z výše uvedených možností není pro vás, můžete si vybrat kávový stolek. Díky kompaktním rozměrům se hodí do každého obýváku, dokonce i do malého. V současné době jsou na trhu k dispozici kávové stolky z různých materiálů, v různých tvarech a barvách. Stolky do obývacího pokoje mohou být hranaté nebo kulaté, a to jak na kovových nebo dřevěných nohách. Díky naší bohaté nabídce kávový stolek snadno ozdobí každý prostor. Největší výhodou kávových stolků jsou bezesporu malé rozměry, takže se snadno vejdou do každého interiéru. Můžete jej umístit doprostřed místnosti vedle pohovky nebo dokonce v rohu spolu s vaším oblíbeným křeslem a lampou. Kompaktní velikost kávových stolků dávají spoustu možností uspořádání a obohacují interiér denních pokojů. Malý konferenční stolek, který snadno přemístíte, ocení ti, kterým záleží jak na funkčnosti, tak atraktivním vzhledu nábytku v interiéru.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Odkládací a konferenční stolky, jak si vybrat konferenční stolek do obývacího pokoje?


Jaký nábytek vybrat do obývacího pokoje ve skandinávském stylu? Perličky skandinávského stylu


Módní konferenční a kávové stolky v obývacím pokoji


 

Zpět