Relaxační zóna v malé zahradě

17.04.2022

Každoročně se s příchodem prvních slunečných dnů společenský život mnohých z nás přesouvá z interiéru obývacích pokojů přímo do zahrady. V zahradě pečlivě zařizujeme relaxační zónu, kde budeme mít své místo pro posezení s rodinou a přáteli a děti své venkovní hřiště. Vybíráme nový zahradní nábytek a také doplňky a spotřebiče, které nám pomohou trávit čas pohodlně, příjemně a atraktivně. Sázíme rostliny, které vytvoří v zahradě tu správnou atmosféru. Díky tomu všemu část zahrady se tak stává malou chilloutovou zónou, kde můžete vypnout od každodenních starostí, odpočinout si nebo uspořádat venkovní party s přáteli.

Pokud jste někdy přemýšleli, zda stojí za to věnovat uspořádání interiéru malé zahrádky tolik pozornosti nebo zda má každoroční šílenství spojené s grilovací a bazénovou sezónou smysl, podívejte se, co navrhují naši odbornicí. Připravili jsme přehled nejzajímavějších zahradních doplňků, které zpříjemní chvíle strávené venku a posezení u grilu.

Hojdací sítě- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Malá zahrada s relaxační zónou - ideální místo k odpočinku

2. Pohodlná relaxace na zahradě - nábytek ideální do malé zahrady

3. Grily ideální pro venkovní akce s přáteli

4. Paletový nábytek - nápad pro jedinečnou zahradu

5. Buďte v kontaktu s přírodouMalá zahrada s relaxační zónou - ideální místo k odpočinku

Pokud máte malou zahradu a nemůžete si dovolit v ní vyskládat velké venkovní sestavy, stejně vyplatí se zařídit si i malou útulnou zónu, která bude místem relaxace a trávení času s rodinou a přáteli. Vhodně zvolenými doplňky a rostlinami vás přestane trápit nedostatek místa a čas venkovního odpočinku se stane oblíbenou součástí dne. Pokud chcete mít větší soukromí, byste měli v zahradě vypěstovat živý plot, který vás ohradí od pohledu kolemjdoucích.

Uspořádání malé zahrady nemusí být přehnaně propracované, někdy postačí pohodlná sestava zahradního nábytku, malý zahradní stoly, zahradní lehátko ale i závěsné křesla vajíčko, které promění zdánlivě fádní a šedou zónu v rajskou zahradu.

Relaxace na zahradě nemusí být výsadou pro vybrané, ale možností pro každého, kdo projeví trochu kreativity a dobré vůle.

Zahradní nábytek- Baumax.cz

Pohodlná relaxace na zahradě - nábytek ideální do malé zahrady

Pamatujte, že při zařizování malé zahrady je nejdůležitější dobrý návrh a správné uspořádání všech prvků. Dobře si rozmyslete, jaké prvky se budou nejlépe hodit do vašeho zahradního relaxačního prostoru. Rozhodněte se, co je ve vaší zahradě nezbytně nutné a co můžete případně postrádat, tak aby relaxační zóna byla co nejvíce komfortní.

Jak již bylo zmíněno, vhodný nábytek je zárukou pohodlného odpočinku na čerstvém vzduchu. Nábytek v zahradě měl by být nejdůležitějším prvkem její výzdoby. Výběr zahradního nábytku je opravdu velký, takže snadno najdete takový, který splní vaše očekávání a dodá vaší zahradě atraktivní charakter. Pokud máte málo prostoru, nevybírejte příliš rozsáhlé sestavy. V případě, že často organizujete setkání s rodinou nebo přáteli, bude se vám hodit v zahradě více míst k posezení.

Naším tipem na malé zahrady je technoratanový zahradní nábytek. Proč zrovna on? Protože nabídka technoratanového nábytku je opravdu široká a umožňuje dokonalé přizpůsobení každému prostoru, kde bude používán. Můžete si vybrat jak celý technoratanový zahradní set sestávající ze stolu a zahradních židlí či křesel nebo vybrat jednotlivé prvky, jako jsou zahradní křesla, židle, stoly, lehátka, zahradní lavice, houpačky nebo zahradní houpací sítě a vytvořit si s nimi vlastní sestavu.

Technoratanový nábytek v zahradě zaručí pohodlný odpočinek s maximální úsporou místa. V tomto ohledu převyšuje klasický dřevěný zahradní nábytek, který je sice nesmírně okouzlující, ale rozhodně mnohem větší a v zahradě vám zabere mnohem více místa.

Technoratanový nábytek má ještě jednu velkou výhodu, nevyžaduje pravidelnou údržbu, které se nevyhnete v případě dřevěného nábytku. K jeho udržení v dobrém stavu bude stačit ochrana před deštěm, UV zářením a větrem. Pokud nemáte doma místo na jeho uskladnění, přikrytý krytem přezimuje na zahradě a poslouží vám bez úbytku i v další sezóně.

 

Odborník radí!

Chcete, aby byl nábytek z technoratanu opravdu útulný a pohodlný? Položte na sedáky měkké polštáře. To se vám rozhodně vyplatí. Polštáře nejen udělají posezení komfortnějším a příjemnějším, ale také oteplí celý styling. Pamatujte, že malé doplňky a dekorace mají velkou moc. Použitím textilií, luceren, květináčů, pergol a markýz v aranžmá bude odpočinková zóna vypadat jako z katalogu zahradního designu.

 

Zahradní nábytek- Baumax.cz

Grily ideální pro venkovní akce s přáteli

Je těžké si představit domácí zahradu bez grilu. Zahrada je již léta spojovaná nejen s místem, kde se odpočívá, ale také, kde se griluje. Jak by měla vypadat grilovací zóna? Jak si uspořádat pohodlnou kulinářskou zónu, když je zahrada malá? To jsou otázky, se kterými se potýká mnoho milovníků grilování. Poradíme vám.

Pro všechny, kteří nemají na zahradě moc místa a milují chuť grilovaného jídla, máme poměrně velkou nabídku produktů, mezi které patří plynové grily, grily na dřevěné uhlí a betonové grily. Díky velké rozmanitosti tvarů a velikostí si každý najde model, který vyhovuje jeho potřebám a možnostem, které zahrada nabízí.

Ideální volbou jsou kompaktní stojanové grily a malé grily na dřevěné uhlí, které se bez problémů vejdou i na malou zahradu. Tento typ zařízení může být používán i na malém balkóně nebo terase.

Paletový nábytek - nápad pro jedinečnou zahradu

Nábytek vyrobený vlastnoručně z palet nebo europalet je v poslední době velmi populární. Přirozený, jednoduchý a mimořádně funkční dokonale ladí se zahradním aranžmá a dekorem.

Z palet můžete vytvořit skutečné skvosty, nejen klasický venkovní nábytek, ale i zajímavé doplňky a prvky vybavení, jako jsou květináče nebo závěsné květináče. Rostliny zasazené v takových truhlících budou vypadat velmi originálně.

Paletový nábytek lze umístit vedle velkého stromu, který poskytne příjemný stín v horkých letních dnech nebo vedle bazénu a vytvořit tak pohodlné zóny na opalování nebo odpočívání. Lehátko vyrobené z palet a ozdobené měkkými polštáři úspěšně nahradí houpací síť.

Stojí za to vědět, že zahrada není jediným místem, kde vám poslouží paletový nábytek. Prvky a dekorace z palet úspěšně vyzdobí interiér obývacího pokoje, předsíně nebo kuchyně. I když samozřejmě nejlépe budou vypadat na pozadí kvetoucích záhonků v zahradě.

Zahradní nábytek- Baumax.cz

Buďte v kontaktu s přírodou

Bez ohledu na to, zdali jste zkušený zahradník nebo se vyhýbáte dlouhým hodinám stráveným péčí o rostliny, a zahrada má být výhradně místem odpočinku, dbejte na to, aby v zahradě byly stromy, keře a krásně kvetoucí rostliny a květy. Takové zelené pozadí bude nejlepší dekorací pro zahradu navrženou v jakýmkoliv stylu.

Zahradnictví a hobbsou velmi nenáročné na údržbu a pěstování.

Pamatujte, že útulné zahrady tvoří hlavně zeleň! Mezi betonovými deskami nebo dlažebními kostkami je těžké najit útulnou odpočinkovou zónu. Vyplatí se zaměřit na kontakt s přírodou, zvláště v dnešní době, kdy nás tolik zasahuje smog a skleníkový efekt. Nebojte se obklopit svůj domov bujnou vegetací, a vytvořit tak skvělé místo pro posezení s rodinou a s přáteli. Pokud vsadíte na přírodu, zahrada vám to stokrát vynahradí.

Pamatujte, že k vytvoření útulné zóny, která poslouží jako pohodlné místo odpočinku, nepotřebujete mít altán, zahradní domek nebo obrovskou pergolu. Při zařizování interiéru malé zahrady je lepší zaměřit se na minimalismus a přirozenost.y markety vám nabídnou mnoho různých druhů, mezi nimiž najdete méně či více náročné na péči rostliny. Nemáte rádi pletí plevele, prořezávání a hnojení? Nevadí, vybírejte ty odrůdy, které to nepotřebují. Existuje opravdu velká skupina zahradních rostlin, které j

Grily- Baumax.cz

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Betonový gril na zahradě – jak jej zařídit?


Jak vyrobit dřevěný zahradní nábytek?


Zahradní jezírko – aranžmá 2022


 

Zpět