Práce na dálku – jak si zajistit pohodlnou domácí kancelář?

04.09.2020

Vzdálená práce si v poslední době získala na popularitě, ale téměř každý z nás musel někdy pracovat z domova. Ti, kteří k tomu používali kuchyňský stůl nebo konferenční stolek v obývacím pokoji, vědí, jak je těžké se soustředit v domácím provozu a jak bolí páteř, když strávíme několik hodin v nepohodlné poloze. Proto stojí za to, už dnes popřemýšlet o zařízení i toho (třeba jen toho) nejmenšího místa pro práci a ukládání domácích dokumentů.
Jaký kancelářský nábytek zajistí pohodlí při práci?

Kancelářský nábytek - Baumax.cz

Psací stoly pro práci z domova - které si vybrat?

 

Je velmi důležité oddělit pracovní zónu od domácí, kterou sdílíme s ostatními. Šťastlivci si mohou dovolit uspořádat svou domácí kancelář v samostatné místnosti. Nic vám však nebrání v uspořádání pracovního koutku v obývacím pokoji, ložnici nebo dokonce v kuchyni - kam můžeme umístit stůl a pohodlnou židli.

Minimalistickým modelem stolu je samotná horní deska, dvě spodní zásuvky a nohy držící celek. Důležitá je šířka stolů, která je v tomto případě cca 50 cm, a která vystačí pro pohodlné umístění notebooku. Pokud máme prostor, můžete si pořídit stůl ve tvaru písmena L. U dvojic pracujících z domova stojí za zvážení profesionální široké psací stoly s možností dokoupení přídavné pracovní plochy, která v případě potřeby zvětší místo pro práci. Tyto typy stolů mají mnoho dalšího příslušenství, které lze dle potřeby dokoupit: podložky pod klávesnici, stojany pro tiskárny a stolní počítač, nástavce oddělující dvě pracoviště.
Domácí kancelář tak může růst a přizpůsobovat se novým potřebám.

 

Kancelářská křesla

Kancelářské židle - Baumax.cz

Výběr správného kancelářského křesla je velmi individuální rozhodnutí. Křesla na kolečkách umožňují větší mobilitu v pracovním prostoru, aniž byste museli vstávat. To vám dává velkou svobodu a bude dobře fungovat s velkým psacím stolem. Nejdůležitější vlastností, které musíme věnovat pozornost, je správná opěra zad a možnost nastavení výšky opěradla a sedadla. Ulehčíte tak páteři a vyhnete se nepříjemným následkům práce v nepohodlné poloze několik hodin denně. Dobře navržené kancelářské křeslo má také pohodlné područky a čalounění ze vzdušných prodyšných materiálů, což oceníte zejména v létě.

 

Užitečné příslušenství pro domácí kancelář

 

Práce z domova vyžaduje dokonalou organizaci a udržování pořádku nejen v dokumentech, ale také v kancelářským prostoru. Regály a police jsou v tomto případě nenahraditelné. Pokud nemáme prostor pro kancelářský nábytek, hledejme kontejner se zásuvkami. Není tak velký jako regál a kolečka umožňují volný pohyb a ukrytí pod psací stůl. Abychom udrželi pořádek, můžeme použít také proutěné koše a další příslušenství, které je již doma k dispozici. Pro uložení šanonů a pořadačů se skvěle hodí obdélníkový koš vhodné velikosti. Menši boxy nám pomohou uspořádat drobné kancelářské předměty v zásuvkách psacího stolu.

Kancelářské stoly - Baumax.cz

Při výběru správného místa pro vaší domácí kancelář nezapomínejte, že pro efektivní práci je nutné vhodné osvětlení. Nejlepší je umístit stůl blízko okna, ale tak, aby sluneční paprsky nesvítily přímo na obrazovku počítače. Pracoviště můžete také kdykoli osvětlit. Malé  stolní lampy Led nezabírají mnoho místa a jsou energeticky úsporné. Doporučujeme zejména modely s pohyblivým ramenem, které umožňují nastavit výšku a úhel dopadu světla.

Osvědčenou investicí jsou také korkové nebo magnetické tabule, na které můžete připevnit poznámky nebo důležité informace. Stylovým a užitečným doplňkem, který stojí za to vzít v úvahu, jsou nástěnné hodiny.
Moderní a funkční nápady pro uspořádání pracovního koutku nebo elegantní domácí kanceláře najdete v našich inspiracích. Srdečně Vás zveme.

Zpět