Krásná a moderní terasa. Koukni pro inspiraci

01.08.2020

Léto nám umožní užívat si krásné počasí naplno. Můžeme si užívat slunce a vysoké teploty nejen na dovolené, ale i doma, relaxaci na terase. Není nic příjemnějšího než odpoledne s knihou na lehátku nebo ranní kávou na čerstvém vzduchu. Aby však bylo možné trávit čas na terase, musí být správně uspořádána. Estetika, bezpečnost a praktičnost na terase začínají podlahou. Jaké terasové dlaždice zvolit ? Jak co nejlépe vybrat venkovní dlažbu na terasu nebo balkon, tak aby ladila do uspořádání domácí oázy relaxu?

Terasa v ekologickém stylu

Terasové dlaždice - BauMax

Ekologie je nejmodernějším trendem v designu interiéru, včetně teras. Projevuje se nejen používáním šetrného materiálu pro přírodu , ale také ve výběru zahradního nábytku, doplňků a ozdob v přírodním stylu. Na ekologické terase dominuje dřevěný zahradní nábytek, houpací síť a spousta zeleně. Terasové dlaždice by také měly být v eko stylu. A jaká je nejlepší volba pro terasu v eko stylu? Šedé dlaždice, odkazující na barvu přírodních kamenů, budou ideální. Za úvahu stojí také rektifikované dlaždice, které lze pokládat s minimální spárovací hmotou - díky tomu je vytvořen jednotný povrch. Eko atmosféry na terase je možné také dosáhnout díky dlaždicím imitujícím kámen nebo dřevo. Je důležité vždy zvolit neutrální barvu a doplnit ji barevnými doplňky, např. přikrývkami a ozdobnými polštáři.

Terasa v minimalistickém stylu

Malá terasa nebude problém, pokud je její uspořádání založeno na minimalistickém stylu. Jednoduchost v interiérech má vkus a kouzlo. Pokud navíc vyberete pro terasu dlaždice s různorodým povrchem, dodáte jí elegantní nevyváženost. V minimalistickém stylu takové dlaždice budou hlavní dekorací terasy. Nepotřebné příslušenství zde nebude zapotřebí a dokonce narušuje harmonii interiéru. Dodatkové nepotřebné doplňky zde nebudou zapotřebí a dokonce naruší harmonii interiéru.

Dlažba - Baumax

Terasa ve středomořském stylu

Letos je dovolená v zahraničí pro mnohé vzdáleným snem. Atmosféru Itálie, Řecka nebo Španělska však můžeme přenést na vlastní terasu. Středomořský styl pro něj bude ideální. Uspořádání je nejlepší začít dlaždicemi inspirovanými texturou a odstíny přírodního kamene - pískovec, žula, mramor. Na středomořské terase budou dobře vypadat i nepravidelně tvarované břidlicové dlaždice a mozaiky.

Originální barevné obklady dokonale ladí s bujnou zelení, ratanovým nábytkem a pohodlnými lehátky. Vysazení středomořských rostlin bude také vyžadovat pravidelné zalévání zahrady. Proto na terase musíte najít místo pro zahradní hadice, postřikovače nebo záheadné konve. Rostliny a sazenice ve velkém počtu vyžadují použití tlustších dlaždic vhodných pro větrané terasy, které podporují správné odvodnění srážek.

Terasa ve stylu Boho

Styl Boho má rád všechno barevné, originální a ekologické. Pokud sníte o terase inspirované pařížskou bohemií, měli by jste začít obložením podlahy dřevěnými nebo ještě lépe španělskými dlaždicemi. Ty přinesou celou řadu barev na terasu a výrazně oživí prostor. K barevným dlaždicím nejvíce ladí recyklovaný nábytek, např. vyrobený z palet, stejně jako barevné zahradní křesla s ozdobnými polštáři. Celek doplníme zahradními lampami, lucernami a svícny, stejně jako zahradními truhlíky plnými zelených rostlin.

Terasa je ideálním místem k odpočinku, setkání s přáteli, pro letní grilování, malé rodinné oslavy nebo romantické rande. Aby bylo možné vychutnat si krásný vzhled terasy, musíme s jejím uspořádáním začít od základů, tzn. od podlahy. Na podlaze nejlépe budou fungovat terasové dlaždice. Velké množství jejich typů usnadňuje výběr těch, které budou ideální pro eko, moderní, minimalistickou, boho, středomořskou a jakoukoli jinou terasu. Jediným limitem bude Vaše představivost.

Zpět