Jedna lampa nestačí! Jaké osvětlení zvolit do ložnice?

14.10.2020

Osvětlení ložnice vyžaduje výběr několika zdrojů světla. Vzhledem ke specifikaci místnosti, kde odpočíváme a rádi čteme v posteli nebo pracujeme na počítači, stojí za zvážení, jaké svítidla v ložnici nám pomohou uspořádat prostor a správně ho osvětlit.

Svítidla do ložnice - Baumax.cz

 

Hlavní zdroj světla v ložnici - stropní lampy

Lustry do ložnice jsou účinnou a mimořádně funkční výzdobou místnosti. Jsou vybaveny několika světelnými zdroji a velmi dobře osvětlují i ​​povrch několika metrů. V menších ložnicích použijte spíše diskrétnější stropní osvětlení, které nebude dominovat v prostoru. Stále populárnější se stává také odvážné umístění dvou závěsných lamp na obě strany postele na úrovni očí. Toto uspořádání je, ale vhodné ve velkých místnostech, kde zejména kontinentální postele budou vypadat skvěle při takovém osvětlení.

Výběr lampy do ložnice závisí také na stylu místnosti. Minimalistický a surový styl uspořádání vyžaduje obdobné osvětlení. V bohatších interiérech si můžeme dovolit více dekorativní lampy a lustry.

Loftový styl miluje stropní reflektory, lanové systémy a plafony. Naopak v elegantních ložnicích ve stylu glamour nebo vintage budou ideální křišťálové lustry nebo květinové stropní lampy.

 

Stojací lampy - Baumax.cz

A co takhle podlahová lampa?

Hlavní předností ložnice je její intimita. Toto je nejvíc osobitá místnost v domě. Dekorativní osvětlení zvýrazní charakter interiéru a dodá mu jemnou intimní atmosféru. Stojící lampy přijdou vhod, pokud je v ložnici křeslo. Společně vytvoří koutek pro čtení před spaním. Moderní stojící lampy jsou velmi praktickou a vzhledově efektivní volbou. Pokud v ložnici není místo pro noční stolky, lze tento model použít jako bodové světlo, které nahradí noční lampičky.

 

 

Jak vybrat lampu na noční stolek?

Málokdo si dokáže představit ložnici bez bočních světel. V dnešní době stále vedou tzv. stolní lampy, umístěné na nočních stolcích. Aby noční lampa plnila svoji roli a neoslňovala světlem, její okraj by neměl být výše než 50 cm od úrovně postele. Harmonii a jednotnost uspořádání dodají dvě identické designové stolní lampy, umístěné na obou stranách postele. Milovnicí decentnějších aranžmá si vyberou lampy v klasickém stylu.

 

 

Nástěnné lampy do ložnice

Nástěnné svítidla jsou další možností pro osvětlení interiéru ložnice. Obvykle jsou to malé a stylové svítidla, které tvoři diskrétní výzdobu interiéru a pomocí kterých jsme schopni vytvořit intimní atmosféru. Směrové osvětlení je ideální pro ložnici, jelikož dokáže opticky změnit proporce místnosti. Nasměrování lampy na strop vizuálně zvyšuje místnost, a pokoj vypadá útulněji.

 

Stropní svítidla a lustry - Baumax.cz
Neobvyklé osvětlení do ložnice

Ložnice je skvělé místo pro dekorativní osvětlení. Náladové světlo, zejména v teplém odstínu nebo barevné, uklidňuje a relaxuje. LED pásky nejen vytvoří v ložnici příjemnou atmosféru, ale také, pokud jsou správně použité, zvýrazní nejkrásnější prvky interiéru. Stojí za úvahu, protože pomocí dálkového ovladače můžete regulovat intenzitu světla.

Zpět