Jaká volně stojící vana bude fungovat nejlépe – najděte perfektní řešení pro vaši koupelnu

03.11.2021

Koupelna je jednou z těch místností v domě, na jejichž funkčnosti a estetickém vzhledu si obzvlášť zakládáme. Luxusní a komfortní SPA koupelna je snem Existuje jeden prvek vybavení interiéru koupelny, který je zvláště důležitý pro pohodlí používání. Vana - protože o ní mluvíme - je nepostradatelným prvkem koupelnového zařízení. Přestože byla donedávna spojována s nepříliš estetickým tvarem přiléhajícím k jedné ze stěn koupelny, dnes se stále častěji stává ozdobou interiéru a vybavením, které určuje její design.

 


Volně stojící vany tvoří zvláštní kategorii sanitarní keramiky a právě jim bude věnován tento článek. Přestože každý rok přibývá příznivců sprchových koutů, klasická vana nikdy nevyjde z módy a pro mnohé je nenahraditelným prvkem. Pokud si bez vany nedovedete představit koupelnu, možná zde najdete inspiraci a nápad, jak si zařídit svůj vysněný interiér s vanou v hlavní roli.

 

 


V tomto článku:
1. Typy van – vyplatí se vedět jaké existují
2. Klasifikace van podle materiálu, z jakého byla vana vyrobena
3. Volně stojící vany - tvary a velikosti
4. Volně stojící vana - výhody a nevýhody
5. Jaké baterie jsou vhodné pro volně stojící vanuTypy van – vyplatí se vedět jaké existují

Záleží na tvaru vany? Určitě ano. Typ a tvar jsou dvě nejdůležitější vlastnosti, které stojí za pozornost. Jaká vana bude nejlépší do vaší koupelny? Zde je přehled nejběžnějších modelů:
Volně stojící vana - jak název napovídá, jedná se o vanu, která je samostatným, nezávislým prvkem interiérového designu. Umožní vám vytvořit elegantní koupelnu. Volně stojící vanu lze umístit do kterékoliv části místnosti. Skvěle se hodí do malých a velkých koupelen.
Rohová vana - svým tvarem dokonale zapadne do rohu koupelny. Rohové vany se doporučují zejména do malých místností, kde je cenný každý volný metr čtvereční.
Vana se zástěnou - jedná se o velmi praktický typ vany. Poskytuje možnost příjemné koupele a rychlé sprchy. Zástěna připevněná k okraji vany chrání před stříkající vodou a zalitím podlahy v koupelně.
Hydromasážní vana - domácí SPA, vana s masážním systémem je na výběr v mnoha velikostech a tvarech, nejpopulárnější je obdélníková nebo rohová hydromasážní vana.
Vana s kabinou - jedná se o vanu se zcela uzavřenou kabinou a nejen částečně zakrytou, jako je tomu u vany se zástěnou. Je to zajímavé řešení pro velké, prostorné koupelny.
Vana na nožičkách - většinou se jedná o volně stojící vanu, jejíž konstrukce je usazena na elegantních, často bohatě zdobených, nožičkách. Vany na nožickách jsou často navržené v retro stylu.
Klasifikace van podle materiálu, z jakého materiálu byla vana vyrobena
Akrylátová vana (sanitární akrylát) - nejoblíbenější materiál, který zaručuje komfort používání. Stojí za to vědět, že akrylová konstrukce má antibakteriální povlak, což je nesmírně důležitá a praktická vlastnost pro jakýkoliv typ vany. Akrylátové vany jsou dostupné v mnoha velikostech a tvarech, některé mají vestavěny hydromasážní trysky. Největší výhodou jsou tepelně izolační vlastnosti, které udrží příjemnou teplotu vody po dlouhou dobu. Druhou důležitou předností je protiskluznost, co zaručuje bezpečné používání.
Ocelová vana je docela levné řešení a samotná vana je odolná proti poškození. Ocelové vany jsou nejčastěji pokryty smaltem, který je chrání před silnými saponáty a poškrábáním. Jsou lehčí než litinové vany a také dostupné v různých tvarech a barvách. Voda v nich bohužel rychle vychladne.
Vana z litého mramoru - to je velmi efektní ale drahé řešení. Koupelnové vany vyrobené z tohoto typu materiálu jsou velmi odolné. Tyto vany jsou poměrně těžké, proto jejich přeprava a montáž vyžaduje zručnost a odbornou pomoc.

 


 

Volně stojící vany - tvary a velikosti

Volně stojící vany jsou dnes obzvláště oblíbené. Umístěny do centrální části interiéru se stávají jeho uvodním motivem a hlavní ozdobou. A není divu, že výrobci dbají na to, aby vana byla nejen funkční, ale rovněž designová.
Volně stojící vana má mnoho výhod a jen pár drobných nevýhod, které je třeba znát před pořízením tohoto specifického modelu v interiéru koupelny. Čemu se vyplatí věnovat zvláštní pozornost a co zvážit při výběru volně stojící vany? V první řadě velikost místnosti a možnost přizpůsobit vybraný model konkrétním podmínkám. Volně stojící vana vyžaduje prostor a dobré vnitřní uspořádání. Na rozdíl od všeobecného názoru je to dobré řešení pro velké a malé interiéry. Klíčem k úspěchu je výběr správného modelu. A v tomto ohledu je opravdu z čeho vybírat. V menších místnostech, jako je malá koupelna v panelovém domě, se bude skvěle hodit volně stojící vana ke zdi nebo rohová vana, která zapadne do podmínek interiéru a ponechá dostatek místa pro další vybavení jako jsou koupelnový nábytek, komody do koupelny, umyvadlové skříňky, vysoké koupelnové skříňky na ručníky nebo AGD spotřebiče. Do velkých koupelen si můžete vybrat některý ze sofistikovanějších modelů, tedy oválné vany, asymetrické vany, ocelové vany, dřevěné vany nebo vany se sprchovým koutem.

 


 

 

Volně stojící vana - výhody a nevýhody

Volně stojící vana je skutečným hitem v oblasti vybavení koupelen. Elegantní, efektivní tvar je často jako umělecké dílo a promění průměrnou koupelnu v mimořádný SPA salon. Volně stojící vana je zárukou pohodlí a komfortu, nadčasového designu a stylové elegance.
Jak ukazuje žebříček hodnocení volně stojících van, nejvíce oblíbené jsou akrylátové vany oválného tvaru, na ozdobných nožičkách, které dodají každé vaně lehkost a jemnost.
Největší nevýhodou, se kterou se u volně stojících van setkáváme, je jejich cena. Ty se pohybují od několika tisíc až po několik desítek tisíc korun v závislosti na modelu, materiálu a doplňkovém vybavení jako je designová baterie, vestavěný hydromasážní systém nebo sprchová zástěna.
Na oplátku za vyšší cenu můžete získat výjimečný vzhled a výjimečný komfort. Volně stojící vana prostě potěší a o tom není pochyb. Pokud se tedy rozhodnete pro elegantní stylový design koupelny, volně stojící vana bude trefou do černého!

 


Jaké baterie jsou vhodné pro volně stojící vanu

Krásná vana vyžaduje vhodnou baterii. V závislosti na charakteru interiéru a stylu, ve kterém je koupelna zařízena, si můžete vybrat zlatou, stříbrnou, černou nebo měděnou baterii. Výběr vodovodních baterií by měl zohledňovat styl, ve kterém je koupelna uspořádána.
Dřevěná volně stojící vana doplněná měděnou baterií bude krásnou ozdobou rustikální koupelny. Moderní akrylátová vana v bílé barvě a stříbrná baterie jsou esencí moderního a skandinávského stylu. Volně stojící obdélníková vana nebo rohová vana zdobená efektní zlatou baterií je zase vhodná pro interiéry v glamour stylu.

ODBORNÍK RADÍ!

Koupelnové baterie by měly tvořit ucelený celek s prvky jako jsou: vany, umyvadla, bidety a sprchové kouty. Vodovodní baterie dobře sladěné se sanitární keramikou jsou zárukou povedeného interiérového designu.


NECHTE SE INSPIROVAT!

Dlažba a obklady do koupelny Pinia Dlažba a obklady do koupelny G417 Dlažba a obklady do koupelny Reflection Dlažba a obklady do koupelny Hexagon Bardigilo


 

 

Zpět