Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Značka
Hledat

Ponorná čerpadla na znečištěnou vodu

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
999,00 Kč / ks
1124,25 Kč / ks 1499,00 Kč / ks
Akce
1274,25 Kč / ks 1699,00 Kč / ks
Akce
1874,25 Kč / ks 2499,00 Kč / ks
Akce
6499,00 Kč / ks
2899,00 Kč / ks
4199,00 Kč / ks
974,25 Kč / ks 1299,00 Kč / ks
Akce
2699,00 Kč / ks
Ekonomické zalévání trávníku. Jak zachytit a využít déšť?

Ekonomické zalévání trávníku. Jak zachytit a využít déšť?

07.07.2020

.V době, kdy nás ohrožuje sucho a nedostatek pitné vody, musíme hledat způsoby, jak zalévat zahradu a trávníky, abychom ji mohli spotřebovat co nejméně.

Čerpadla na špinavou vodu

 

Občas se stanou situace nebo nehody, kdy se obyvatelé domu musí vypořádat s odčerpáním nebo likvidací vody. Zaplavený sklep, porucha kanalizace nebo zarostlé zahradní jezírko – v každém z těchto případů budete potřebovat vhodné zařízení, které vám umožní rychle odstranit přebytečnou špinavou vodu. Na takové nehody se budou hodit erpadla na špinavou vodu. 

 


Čerpadlo na špinavou vodu

Čerpadlo na špinavou vodu je produkt s příslušnou účinností a výkonem motoru, který umožňuje zařízení odčerpat určené množství kapaliny z jednoho bodu do druhého. Využití takových zařízení je opravdu široké: čerpadla dobře fungují při odvodňování, odčerpávání vody ze zatopených sklepů, žump, rybníků nebo bazénů. Příslušné zařízení také odčerpá nádrže na dešťovou vodu nebo nádrže s odpadem.

Mezi čerpadly, která náš obchod nabízí, určitě najdete výrobky, které budou užitečné pro každodenní použití v domech a bytech. U nás si můžete také zakoupit nouzové čerpadlo. Kromě zařízení na čerpání špinavé vody máme také čerpadla na čistou vodu. Tato kategorie zahrnuje hydroforová čerpadla, čerpadla do studny, benzínová a elektrická čerpadla. Mezi produkty najdete výrobky, jejichž výška zdvihu vám umožní získat takový tlak kapaliny, který umožní například zalévat rostliny v nejvzdálenějších koutech zahrady.


Ponorná čerpadla na špinavou vodu

Velkou část čerpacích zařízení tvoří ponorná čerpadla. Ponorné čerpadlo je zařízení, které můžete umístit přímo do zdroje vody, ze kterého chcete, aby zařízení odčerpávalo. Řádně zabezpečená zařízení (např. kryty z nerezové oceli) jsou bezpečná a neselžou, ani v případě, že se do součásti motoru dostane znečištění. Ponorná čerpadla se obvykle používají v septicích nebo kalových nádržích.

Čerpadla na špinavou vodu jsou obvykle ponorná čerpadla. Díky své konstrukci mohou ponorná čerpadla pracovat s plnou účinností. Tyto čerpadla jsou ponořena do nádrže a připojena k tzv. plováku. Plovák plave na hladině ve vodní nádrži. Když úroveň znečištění výrazně stoupne, způsobí, že se plovák také zvedne a čerpadlo začne pracovat na odpovídajícím snížení znečištění v nádrži. Když je odčerpáno dostatečně velké množství špinavé vody, čerpadlo přestane pracovat.

Odpovídající výkon čerpadla a výkon motoru jsou nesmírně důležité při navrhování dobře fungujícího septiku. Abyste se včas a vhodným způsobem zbavili přebytečných nečistot, budete potřebovat vhodné zařízení. Níže se dozvíte něco více o parametrech ponorných čerpadel – před koupí příslušného čerpadla si určitě přečtěte tyto rady.

Ponorná čerpadla se také používají k čerpání čisté vody. Během své práce, například ve studni, načerpají vodu a přečerpají ji do příslušných nádrží. Použití ponorných čerpadel je ale mnohem širší: používají se také k ponoření do sběrných nádob na dešťovou vodu, zásoba čisté dešťové vody se později používá na zalévání zahrady. Pokud na zahradě využíváte dešťovou vodu, pořiďte si vhodné zahradní hadice, zahradní postřikovače a hadicové spojky – díky tomu bude zalévání zahrady a rostlin mnohem snadnější.


Povrchová čerpadla na špinavou vodu

Pro systematické vyprazdňování septiků se používají ponorná čerpadla. V případě nutné potřeby (zatopené místnosti, potřeby odčerpat vodu z bazénů, vodních nádrží nebo jezírek) zase poslouží povrchová čerpadla.

Výkon takového čerpadla se může lišit. Malá elektrická čerpadla se používají k čerpání malého množství vody z bazénů nebo jezírka, zatímco velká benzínová čerpadla budou ideální pro čerpání vody z nádrží nebo zatopených sklepů. Umístěte povrchové čerpadlo nad úroveň septiku. Zařízení není řádně zajištěno (např. nemusí mít nerezový kryt) a proto vniknutí nečistot do motoru může způsobit jeho trvalé poškození.


Parametry čerpadel na špinavou vodu

Všechny čerpadla, jak na špinavou vodu, tak čerpadla na čistou vodu, mají určité parametry, které vám umožňují rozhodnout, zda bude daný produkt vhodný pro vaše potřeby. Nejdůležitějšími parametry čerpadel na špinavou vodu budou určitě: výkon motoru, výška zdvihu a zdroj napájení čerpadla. Při nákupu věnujte pozornost těmto parametrům, abyste získali produkt, jehož výkon bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám a situaci.


Výkon motoru

Toto je jeden z nejdůležitějších parametrů čerpadla. Výkon motoru je schopnost samotného čerpadla přečerpat dané množství vody během hodiny. Čím větší je výkon motoru, tím více vody můžete načerpat najednou. Pamatujte však, že vysoce výkonné motory spotřebovávají hodně paliva nebo elektřiny, náklady na provoz a používání vysoko výkonných čerpadel budou proto mnohem vyšší.

Před nákupem nezapomeňte zkontrolovat výkon motoru vybraného čerpadla. Vypočítejte si také vlastní potřeby. Pokud má být čerpadlo používáno například pro pravidelné odčerpávání septiku nebo kanalizace, je lepší zvolit čerpadla s vysokým nebo středním výkonem motoru. Čerpadlo, jehož výkon motoru je nízký, poslouží například k jednorázovému čerpání vody z jezírka nebo ze zatopených místností.

Výkon motoru se přímo promítá do výkonnosti čerpadla. Čím větší je výkon motoru, tím lepší je výkon zařízení.


Výška zdvihu

Výška zdvihu je druhým důležitým parametrem. Měří se v metrech a představuje vzdálenost, kterou je čerpadlo schopné čerpat odpadní vodu. To je důležité zejména při plánování kanalizace nebo při navrhování septiku. Nezapomeňte proto změřit, jak daleko musí čerpadlo přemisťovat špinavou vodu, a přizpůsobit tuto vzdálenost parametru výšky zdvihu zařízení.

Obvykle platí, že čím větší je výkon motoru a kapacita čerpadla, tím větší bude výška zdvihu. Pokud má čerpadlo čerpat odpadní vodu, navrhněte instalaci tak, aby vzdálenost mezi místem vypouštění odpadních vod a čerpadlem byla co nejkratší. Díky tomu si ušetříte zbytečné, dodatečné provozní náklady čerpadel.

 

Viz take

Ponorná čerpadla na čistou vodu

Zahradní čerpadla

Domácí vodárny a automatické vodárny

Příslušenství na čerpadla


Zdroj napájení

Každé zařízení potřebuje k provozu vhodný zdroj napájení. V současné době se k pohonu čerpadel používají elektrické a benzínové motory.

Benzínové motory se obvykle používají pro čerpadla, která se používají na různých místech. Nezávislost takového čerpadla na externím zdroji napájení činí zařízení velmi mobilním. Čerpadlo s benzínovým motorem by však nemělo být používáno v uzavřených místnostech – stoupající zplodiny a výfukové plyny mohou být škodlivé nebo nebezpečné pro život a zdraví lidí v místnosti. Benzínová čerpadla lze používat pouze venku nebo v dobře větraných místnostech. Používají se hlavně kvůli jejich velkému výkonu, který může několikanásobně překročit výkon elektrických čerpadel.

V rodinných domech se používají menší elektrická čerpadla. Jejich výkon je obvykle mnohem nižší než u čerpadel s benzínovým motorem. Jejich výkonnost však umožňuje uspokojení základních potřeb obyvatel domu. S pomocí elektrického čerpadla můžete snadno navrhnout a udržovat kanalizační systém, elektrické čerpadlo také bez problémů odčerpá odpad ze septiku. Elektrická čerpadla se také používají k čerpání vody v zahradních jezírkách. Tyto čerpadla jsou obvykle malá a nejsou příliš těžká. Vyžadují však stálý přísun elektřiny a jsou mnohem méně mobilní než spalovací čerpadla. Vzhledem k nízké výšce zdvihu, spojené s nižší účinností a výkonem, měla by být elektrická čerpadla umístěna ve správně navrženém prostředí.