Plovoucí podlahy

03.10.2016

Pokládka plovoucí podlahy je jednou z činností, kterou může každý provést sám, neboť se jedná o výrazně snazší proces než pokládání dlažby. Pokud můžete pokládce plovoucí podlahy věnovat čas a chcete ušetřit, tak se Vám vlastní pokládka podlahy vyplatí.

Největší problém: rovná podlaha

Problém s nerovností plovoucí  podlahy se vyskytuje v téměř každém starším bytě. Maximální přípustná nerovnost podlahy je 2 mm, a proto je nezbytné nejdříve podlahu vyrovnat. Po vyrovnání musí podlaha, v závislosti na teplotě v místnosti, minimálně 24 hodin schnout.

Výběr podkladu

Pokud chcete plovoucí podlahu používat co nejdéle, musíte věnovat pozornost i výběru podkladu. Lepší podklad, např. korek, je zárukou nejen vysoké odolnosti, ale také lepší zvukové izolace.

Pokládka se „systémem zámku“

Existuje mnoho různých způsobů, jak pokládat plovoucí podlahy. Nejběžnějším a nejpopulárnějším je ale „systém zámku“. Jednotlivé lamely k sobě připojujte kratší stranou a poté přitlačte. Podlaha se pokládá zleva doprava. Podobně jako je tomu při pokládání dlažby, i zde tímto způsobem využijeme jen nezbytné množství materiálu.

Pamatujte, že zbylý materiál nelze vyhazovat do běžného odpadu, ale je potřeba ho odevzdat do tříděného odpadu k recyklaci.

Zpět