Stropní svítidla

Svítidla jsou neodmyslitelnou součástí každého bytu a domu. Bez nich nelze zařídit žádnou domácnost. Vůbec nejdůležitějšími jsou stropní svítidla, při jejichž výběru byste měli věnovat pozornost následujícím věcem:

Do jaké místnosti stropní svítidlo vybíráme?

Tato otázka je základní věcí, na kterou si musíte před výběrem svítidla odpovědět. Osvětlení obývacího pokoje se bude lišit od koupelny nebo kuchyně. V koupelně obvykle nejsou okna, a proto musí být svítidlo intenzivnější. Naopak do obývacího pokoje je vzhledem k jeho velikosti obvykle potřeba větší svítidlo. Stropní svítidla jsou základním zdrojem světla, i když máte v pokoji více světelných zdrojů.

Jak zvolit barvu a velikost svítidla?

Ačkoliv má stropní svítidlo nezastupitelnou roli, designově je pouze doplňkem místnosti, a proto by nemělo příliš vyčnívat vzhledem ani barvou. Opatrně byste měli postupovat především při výběru krytu svítidla, který by nemělo mít takovou barvu, díky které byste mohli po delší době pobytu v místnosti cítit únavu. Pro velikost svítidla jsou důležité dispozice konkrétní místnosti, a proto je nejlepším řešením konzultovat tuto věc s prodavačem.

Cena není vše

V případě vybavení domácnosti jde obvykle cena ruku v ruce s kvalitou. U stropních svítidel tomu tak ale vždy nemusí být, protože intenzita a barva světla se odvíjí především od použitého typu žárovky. Pochopitlně existují i svítidla, která dokáží zvýšit kvalitu a množství vyzařovaného světla, ale levnější a jednodušší svítidla vůbec nemusí být horší.

Vhodný výběr stropního svítidla do Vaší domácnosti není snadný, ale i přesto doufáme, že si z naší široké nabídky vyberete přesně to, co hledáte.