Sprchové sety

V poslední době se na trhu objevují stalé nové typy sprchových setů. Od klasických a nejmenších po velké s hydromasáží a vaničkou. Při tak velkém rozsahu nabízených sprchových setů je výběr náročný, ale když mu budete věnovat patřičnou pozornost, tak Vám sprchový kout přinese radost za přiměřenou cenu.

Nejdříve určete velikost

Určení správné velikosti sprchového setu je klíčové pro další výběr, a proto byste tuto věc měli konzultovat s odborníkem. Nejmenší rozměr, který je na trhu k dispozici je 80x80 cm. Pokud máte doma malou koupelnu, tak může tento rozměr stačit. Pamatujte ale na to, že v takovém případě se můžete ve sprchovém koutu například obtížně sehnout. I pouhých 5 cm může být u sprchových setů velký rozdíl.

Posuvné nebo otočné dveře?

Kromě klasických posuvných existují i modernější otočné dveře sprchového setu. V tomto případě musíte výběr přizpůsobit Vaší koupelně. Ne každé dveře se totiž hodí do každé koupelny. Pokud si vyberete otočně dveře a máte příliš malou koupelnu, tak se může stát, že dveře nepůjdou otevřít nebo zaberou tolik místa, že už se Vám do koupelny nic jiného nevejde. U dveří doporučujeme řídit se především jejich praktičností. Vzhled je pochopitelně také důležitý, ale není vším.

Jaký materiál?

Nejběžnějším materiálem, se kterým se setkáte je akrylát nebo ocel. Vzhledem ke své dostupné ceně patří k nejpopulárnějším řešením, ale mají také své vady. U ocelového sprchového setu může být občas složité vyčistit akrylátový povrch. Vzhledem k svému charakteru může také u tohoto materiálu snadno dojít k poškození, pokud na něj upustíte nějaký těžší předmět. Důležité také je, kdo bude sprchový set používat. Pokud máte děti, tak je nejvhodnějším materiálem právě akrylát. V jiném případě si můžete vybírat bez omezení.

Sprchový set je ideální alternativou k tradiční vaně, protože zabírá méně místa a pomůže Vám snížit spotřebu vody.