Sanitární keramika

Sanitární keramika patří k nejdůležitějším věcem při zařizování bytu. Koupelna je místem, kde bychom se měli cítit příjemně, abychom se mohli patřičně uvolnit. Z tohoto důvodu je právě koupelna místem, kterému je třeba věnovat zvýšenou pozornost, protože nevhodně vybrané sanitarnní keramiky může zničit naše úsilí.

WC

Při nákupu WC je základní otázkou, kterou byste si měli položit, jestli chcete klasické stojící WC (kombi) nebo závěsné. Obě řešení mají své klady i zápory.
WC kombi jsou populární hlavně díky své nižší ceně, větší odolnosti a jejich „tradičnímu“ vzhledu, který vzbuzuje důvěru.
Závěsné mísy vynikají především moderním designem. Jejich konstrukce umožňuje zabudovat splachovací systém do stěny, díky čemuž jsou závěsná WC velmi tichá. Výhodou je i možnost nastavit si individuálně výšku mísy, což u klasických WC není možné.
 

Umyvadlové baterie


Umyvadlo je věcí, bez níž se neobejde žádná koupelna. Umyvadlo není žádným doplňkem, ale základním vybavením koupelny. Při výběru umyvadla hrají roli především dvě věci, jeho rozměr a design, tak aby se Vám bez problémů vešlo na určené místo a zároveň vhodně doplňovalo zbylé vybavení koupelny.
 

Vana


Výběr vany je důležité přizpůsobit tomu, kdo jí bude používat. Pokud máte děti, tak by vana měla mít protiskluzový povrch. Pokud jí chcete využívat jen pro běžné koupání, tak Vám stačí běžná vana menších rozměrů. Naopak, pokud chcete aby byla vana místem relaxu, zvolte prostornější vanu s hydromasáží vyrobenou z materiálu, který dobře udržuje teplotu vody. V případě malé koupelny je vhodnou alternativou sprchový kout.

Vybavení koupelny se nemění každý rok, a proto věnujte jeho výběru zvýšenou pozornost.