Obývací nábytek


Obývací nábytek je duší každého domu a bytu. Jeho kombinace jsou tím, co utváří charakter celé domácnosti, a proto je potřeba ho vybírat s náležitou péčí.

Jak vybrat barvu?

Barva obývacího nábytku je jedním z nejdůležích faktorů, na jejichž základě si vybíráme vybavení domácnosti. Nezáleží jen na vzhledu samotného nábytku, ale také na tom, aby vhodně doplnil charakter místnosti, ve které bude stát. U moderního nábytku je tendence k světlejším barvám a u klasického naopak k tmavším. V naší nabídce máme nábytek v mnoha různých barevných kombinacích. Jednou z možností, jak si barvy vybrat, je například na základě kontrastu mezi nábytkem a stěnami.

Tvar a materiál obývacího nábytku

Pokud je pro Vás důležitá harmonie, musíte najít něco, co bude spojovat veškerý Váš nábytek. V tom je pochopitelně klíčový tvar a materiál. Pokud si chcete zařídit svůj pokoj v moderním stylu, tak nebude nejvhodnější volbou stará velká skříň. Podobně není vhodné doplnit nábytek z plastu například dřevěným stolem. Místo klasické obývací stěny si lze zvolit několik jednotlivých kusů nábytku stejné řady, které si můžete rozmístit tak jak chcete, aby se co nejlépe hodily do Vaší domácnosti.

Nezapomeňte na sedací soupravu

Při zařizování bytu nezapomeňte na pohodlí. K nejdůležitějšímu nábytku v obývacím pokoji jednoznačně patří sedací souprava. Její výběr je klíčový pro celkový dojem z Vašeho obývacího pokoje.
Sedací souprava by neměla být ani příliš tvrdá, ale také ani příliš měkká. Vše ale pochopitelně záleží především na Vašich preferencích. Pamatujte ale na to, že příliš tvrdá nebo naopak příliš měkká sedací souprava může vést ke zdravotním problémům.
Pokud chcete sedací soupravu používat i pro spaní, tak byste měli výběr přizpůsobit především této funkci.

Při výběru nábytku byste určitě neměli pospíchat. Jakýkoliv kus nábytku pochopitelně můžete vyměnit, ale nezapomeňte, že najít nějaký nový, který se bude hodit k celkovému uspořádání obývacího pokoje, může být velmi těžké.

Soubory ke stažení