Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Hledat

Fontánová čerpadla

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Jak postavit zahradní jezírko?

Jak postavit zahradní jezírko?

27.04.2021

Jezírko může ozdobit každou zahradu. Jedinečné kouzlo jezírka zajišťují plovoucí ryby nebo pěstované v nich rostliny. Odpočinek v blízkosti zahradního jezírka poskytuje pozitivní vizuální podněty a usnadňuje relaxaci. Je to také skvělé místo pro dětské...

Moderní zahradní jezírka

Moderní zahradní jezírka

26.04.2021

Jezírko v zahradě vypadá velmi působivě, a přestože jeho péčí musíte věnovat čas, výsledek rozhodně stojí za to. Voda má relaxační účinky a příjemně ochlazuje, a pokud k jezírku přidáme atmosférické osvětlení, naše zahrada se po západu slunce promění...

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

31.07.2021

Každý, komu záleží na jeho zahradě a zajímá se o její zajímavé uspořádání, si uvědomuje, že na vzhled zahrady nemaji vliv pouze rostliny. Dokonalá zeleň vypadá nejlépe v kombinaci s dalšími dekorativními prvky, jako jsou malé potoky, kaskády, vodopády...

Fontánová čerpadla

 

Čisté a dobře udržované zahradní jezírko je velkou atrakcí a estetickým doplňkem naší zahrady. V horkých letních dnech nám vytvoří příjemné mikroklima a jeho přítomnost přinese do zahrady přátelské a rozmanité druhy zvířat. Krásné jezírko však bude od nás vyžadovat jistou práci. Fontánová čerpadla nám pomohou vodu vyčistit a provzdušnit. Podívejte se, která čerpadla stojí za to vybrat a proč jejich koupě pro jezírko je nezbytné.

 

Fontánová čerpadla- Baumax.cz

 

Jezírková čerpadla

Zahradní jezírko je malý umělý ekosystém vytvořený člověkem. Voda v nádrži je v uzavřeném okruhu - není zajištěn stálý přísun čerstvé, čisté vody a není odváděna špinavá a odvzdušněná voda. Z těchto důvodů je jezírko ekosystém, který je velmi nestabilní a náchylný k znečištění. Pokud ponecháte jezírko samo sobě, bude vystaveno silnému výkvětů řas, intenzivnímu růstu bakterií a zakalení vody. Ve vodě plné řas a bakterií chybí vzduch, množí se mikroorganismy a voda v jezírku začíná páchnout. Konečným následkem je silné zanášení jezírka a jeho zarůstaní - jezírko mizí  a zůstává jen špinavá, zapáchající kalná kaluž.

Předejít takovému stavu jezírka lze docela snadno - stačí nainstalovat vhodné jezírkové čerpadlo. Čerpadlo nasává vodu z nejnižšího bodu nádrže, filtruje ji a uvolňuje zpět. Voda je čištěna a řádně provzdušňována. To zabrání růstu řas a bakterií, a tím - eliminuje řadu dalších nepříznivých faktorů. Správně zvolené čerpadlo udrží naše jezírko čisté a v dobrém stavu. Stane se stabilním malým vodním ekosystémem.

Jezírková čerpadla se dělí dle typů. Mezi nimi najdeme solární čerpadla, vzduchová a fontánová čerpadla.

 

Fontánové čerpadlo

Malé zahradní jezírka mohou mít problém s udržováním vhodného obsahu kyslíku ve vodě. Jsou-li chráněny před větrem, přirozené poryvy větru nečeří hladinu vody a nezásobuji vodu kyslíkem. Jezírka, ve kterých jsou rybičky, rychle spotřebovávají kyslík. V nádržích bez přístupu k provzdušnění vody se rychle rozvíjejí anaerobní bakterie, které mohou ohrozit stabilitu malého vodního ekosystému. Proto je tak důležité dodatečné provzdušňování filtrované kapaliny. Na pomoc nám přicházejí fontánová čerpadla.

Jako každé jezírkové čerpadlo, i fontánové čerpadlo plní základní práci při čištění nádrže. Nasává vodu, filtruje ji a uvolňuje zpět do nádrže. Poslední stupeň fontánového čerpadla je navíc uspořádán velmi atraktivním způsobem - voda se uvolňuje nad hladinu rybníka a tryska ve formě malé fontány. Návratem do nádrže je voda silně provzdušněna.

Jejich efektivní vzhled a další dekorativní vlastnosti činí fontánové čerpadlo vhodné nejen pro malá jezírka, ale také pro rybníky - takto uspořádaný velký vodní prostor bude atraktivní a neprůhledný povrch nebude nudný a monotónní.

 

Fontánová čerpadla- Baumax.cz