Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Rozměry (m)
Hledat

Dřevěné altány

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
16999,00 Kč / ks
Novinky
13599,20 Kč / ks 16999,00 Kč / ks
Akce
22999,00 Kč / ks
Novinky
29999,00 Kč / ks
Novinky
Kovové zahradní altány – je to vhodná investice?

Kovové zahradní altány – je to vhodná investice?

28.02.2021

Zahradní pavilony altány hrají velmi důležitou roli v každé zahradě. Jsou místem, kde odpočívá celá rodina, ale mohou také sloužit jako skladiště zahradního nářadí a nábytku. Chrání uživatele před deštěm, sněhem a větrem. Pokud jsou dostatečně velké...

Jak vyrobit dveře do altánku?

Jak vyrobit dveře do altánku?

01.08.2021

Zahradní altány jsou oblíbená místa pro relaxaci, odpočinek a rodinné grilování. Je to jeden z prvků dřevěné zahradní architektury, který se nadobro stal součástí našich domovů a pozemků. Altán s dveřmi je stále běžnějším architektonickým...

Dřevěné zahradní altány- kdy se vyplatí je pořídit?

Dřevěné zahradní altány- kdy se vyplatí je pořídit?

01.03.2021

Každý zahradní pavilon má dvojí roli - dekorativní a funkční. Dobře navržený a postavený, a proto vysoce kvalitní zahradní altán, je jedním z nejpůsobivějších prvků zahradní výzdoby. Klasické dřevěné domky jsou vizuálně obzvláště atraktivní.

Jak sestavit zahradní pavilon?

Jak sestavit zahradní pavilon?

23.01.2021

Slunce, vítr, déšť - co dělat, aby počasí neovlivnilo naše plány trávit čas s blízkými na zahradě? Zahradní pavilony jsou dokonalým řešením. Jsou k dispozici v různých velikostech a poskytují ochranu před nepříznivými povětrnostními vlivy, čím zachrání...

Jak vyrobit střechu k altánu?

Jak vyrobit střechu k altánu?

14.02.2021

Zahradní altán je velmi důležitým prvkem každé zahrady. Vhodná úprava může výrazně ovlivnit její dekor a dát zahradě jedinečný vzhled. Aby altán získal jedinečný charakter, měl by mít poutavou originální střechu. Může to výrazně ovlivnit estetiku této...

Dřevěné zahradní altány

Příchodem letních horkých dnů, kdy pálí slunce a nic nenasvědčuje tomu, že bychom v takových chvílích mohli počítat s osvěžujícím vánkem, který nám trochu uleví od horka, stojí za to přemýšlet o zastíněném přístřešku. Zahradní altány jsou jednoduché, dřevěné stavby, které se umisťují v prostorách zahrady. Zastřešený prostor vás může zachránit před úpalem nebo náhlou změnou počasí, když se nebe zatáhne tmavými mraky a najednou přijde déšť. Dnes jsou altány nejen estetickým, ale i funkčním prvkem zahradního vybavení.

Dřevěný altán - ideální místo k odpočinku

Altán na zahradě je velmi funkčním prvkem zahradní architektury, zdobící prostor u domu. Slouží nejen členům domácnosti, ale i jejich hostům. Altán u domu je krytá, stabilní konstrukce, která se dodává v různých velikostech a stylech. Na trhu jsou k dispozici unikátní jednoduché a strohé zahradní domky, jejichž základem je dřevěná konstrukce, a zdobené, mřížkované altány, které se prezentují estetickým vzhledem.

Při rozhodování o koupi takového prvku architektury je nejdůležitější vzít v úvahu vaše vlastní preference, které se týkají především způsobu trávení volného času celé rodiny a také celkového vzhledu prostoru zahrady. Vzhledem k tomu, že altány jsou ideálním místem pro setkávání s přáteli a rodinou stejně jako pro odpočinek, stojí za to zvážit potřebnou velikost a míru zástavby. Pro malé zahrádky, které jsou blízko ulice a jiných domů, se skvěle hodí více zastavěné altány nebo mřížkované altány, kde si můžete zasadit popínavé rostliny. Ochrání vás před nevyžádanými pohledy a navedou intimní atmosféru.

Prostorné zahradní přístřešky, například ze smrkového dřeva, jsou perfektním místem nejen pro večerní grilování během letních večerů, ale i pro rodinný odpočinek. Mohou být také výborným úkrytem v případě nepříznivých povětrnostních podmínek při grilování nebo odpočinku. Poskytne ochranu před deštěm a slunečními paprsky v horkém létě. Vhodné vybavení také napomůže využití altánu k relaxaci rovněž v jiných ročních obdobích. Takový návrh je jistě velmi lákavý.

Moderní dřevěné altány a jejich vybavení

Velkou výhodou zahradních altánů jsou široké možnosti jejich uspořádání. Moderní dřevěné altány mohou být místem typického odpočinku. Do interiéru lze umístit zahradní nábytek, jako je stůl se židlemi, pohodlná křesla, sedací souprava, lehátka, lavice, sady židlí a houpačky. Popínavé rostliny lze krásně začlenit do mřížkovaných stěn altánu a vytvořit tak jedinečnou atmosféru. Velmi módní jsou dnes také vzdušné látky, které vytvoří jedinečné aranžmá, ozdobí zahradu a skvěle se hodí během horkých dnů a zároveň dodají celku romantický charakter. Podívejte se, co vše vám můžeme nabídnout v našem obchodě!

Zahradní altán - jeho výhody a způsoby použití

Dřevěné zahradní altány jsou pořád nejoblíbenější. Na některých zahradách se ale můžete setkat i se stabilnějšími zděnými nebo ocelovými konstrukcemi. Tyto stavby slouží nejen jako úkryt před sluncem, větrem a deštěm, ale také jako úložný prostor pro potřebnou zahradní techniku, jako jsou zahradní vozíky, hrábě nebo konve. Přes zimu mohou sloužit jako domky na nářadí. Tvar altánu závisí na tom, jaký pozemek máte. Nejčastěji jsou vyrobeny na čtvercovém nebo pětiúhelníkovém půdorysu. Mají jednoduché, sedlové střechy nebo valbové střechy, které jsou pokryty střešní lepenkou, bitumenovým šindelem nebo plechem. Mohou mít také tašku na střeše libovolné barvy. Tato rozmanitost zaručuje dokonalé sladění se stylem uspořádání zahrady. Uvnitř se umisťuje stůl obklopený lavicemi nebo židlemi pro pohodlí uživatelů a komfort pobytu venku.

Výhodou zahradních altánů, kterou lze s klidným svědomím potvrdit a kterou ocení každý, kdo má pozemek s takovou zahradní architekturou, je nezávislost na povětrnostních vlivech, jako je déšť nebo vítr, například při grilování. V nabídce našeho obchodu snadno najdete produkt, který vás osloví. Altán snadno přizpůsobíte velikosti vaší zahrady nebo pozemku. Je potřeba si předem naplánovat k čemu bude altán sloužit, určit, zda má být praktickým místem pro grilování nebo pro větší rodinné oslavy a posezení. Důležitý je také vzhled samotného pozemku a nemovitosti. 

Zahradní altány se vyznačují spolehlivostí a vysokou estetikou. Je to investice na léta. Navíc dodají vaší zahradě novou atmosféru a charakter. Bez ohledu na rozměry, které má, každý masivní zahradní altán dodá pozemku kouzlo a vybízí k trávení času venku. 

Vzhled a okolí

Pokud vynaložíme maximální úsilí, aby naše zahrady vypadaly jako ty z katalogu, musíme pamatovat na to, že jednotlivé prvky v zahradě vytvářejí ucelenou kompozici. Upravený trávník, zametená cesta, rovnoměrně zastřižené keře a rostliny jsou jen začátek. Celek doplňují pečlivě vybrané zahradní sošky (např. Z architektonického betonu), fontány a zahradní altán, který může mít rovněž dekorativní funkci. Zahradní altány lze snadno ozdobit umístěním dlouhých závěsných květináčů s květinami a jejich natřením v nestandardních barvách (nezapomeňte na impregnaci dřeva). Můžeme zvolit verze více či méně zastavěné, plně otevřené nebo s jedním vchodem. Produkty z naší nabídky jsou tím, co hledáte!