Newsletter

 
 
Odběr elektroodpadu

Odběr elektroodpadu

Chraňte životní prostředí – své drobné vysloužilé elektrospotřebiče můžete zdarma odevzdat do označených kontejnerů v prodejnách Baumax a my je odevzdáme k recyklaci!
 
V Baumaxu sbíráme ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN a.s. nefunkční elektrospotřebiče. Všechny vysloužilé elektrospotřebiče z domácností i dílen jako jsou například: žehličky, rychlovarné konvice, mikrovlnné trouby, mixéry, šicí stroje, mlýnky, brusky, pily, vrtačky atp. můžete přímo u nás v prodejně odložit do vyznačeného kontejneru.
 
 
ELEKTROWIN a.s. je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a likvidaci nefunkčních elektrozařízení a elektroodpadu. Od svého založení v roce 2005 již zrecyklovala více než 15 000 000 vyřazených elektrospotřebičů o celkové hmotnosti 245 000 tun. Zaměřuje se na chladící zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Sběrnou síť tvoří více než 2 300 sběrných míst v téměř 1 500 městech a obcích, 2 300 provozoven koncových prodejců a mobilní svozy ve více než 3 000 obcích.
 
Když Vám elektrické spotřebiče doslouží, nepatří do komunálního odpadu ani na černé skládky! Poté co jsou shromážděny, ať už u prodejce nebo na jiných vyznačených sběrných místech, putují k recyklaci, kde z nich nejprve odborně odsají a odstraní nebezpečné látky. Dále jsou rozebrány na části, které jsou dále rozdrceny na malé kousky a odděleny podle druhu materiálu (kovy, plasty, barevné kovy a jiné) a připraveny k využití pro výrobu například nových elektrospotřebičů.
 
Elektrospotřebiče je nelegální demontovat v domácím prostředí, protože některé z nich obsahují velmi nebezpečné látky, které by mohly ohrozit lidské zdraví a životní prostředí.
 
Seznam prodejen Baumax, kde můžete odevzdat elektroodpad k recyklaci, najdete zde: http://www.baumax.cz/prodejny/

All rights reserved © 2015 bauMax